Terminy i wyniki imprez naszych koroniarzy

Witam, tutaj są terminy udziału naszych koroniarzy. I też tutaj podajemy wyniki i awanse naszych piłkarzy, piłkarek, siatkarzy oraz lekkoatletów na bieżąco. Zapraszamy do śledzenia terminów, wyników i relacji (żółte tło z czerwonym paskiem – wyniki i relacje).

30 kwietnia 2022 (sobota)

Piłka nożna mężczyzn

W Kadrze Polskiej jest nasz piłkarz z Korony: Tomasz Mól

godz. 14:00 (19:00 czas polski)

0:6

22′ Szymon Nowicki 
36′ Jan Paczyński
44′ Tomasz Mól
67′ Dominik Fąs (asysta Nowickiego)
85′ Piotr Barzał 
88′ Jan Paczyński  (asysta Wróbla Ł.)

2 maja 2022 (poniedziałek)

Piłka nożna mężczyzn

godz. 10:00 (15:00 czas polski)

2:2

1:0 – 3’
1:1 – 6’ Dominik Fąs (asysta Paczyński)
1:2 – 65’ Piotr Barzał (asysta Szewczyk P.)
2:2 – 70’

W drugim dniu imprez Polska zdobyła 4 medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

3 maja 2022 (wtorek)

W trzecim dniu imprez Polska zdobyła 3 medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

4 maja 2022 (środa)

Siatkówka mężczyzn

W Kadrze Polskiej są nasi siatkarze z Korony: Maciej Czepulonis i Rafał Pietrzykowski

godz. 17:30 (22:30 czas polski)

3:2

(26-24, 20-25, 27-25, 22-25, 15-13)

W czwartym dniu imprez Polska zdobyła  6 medali olimpijskich, więcej informacji tutaj.

5 maja 2022 (czwartek)

Piłka nożna kobiet

W Kadrze Polskiej są nasze piłkarki z Korony: Ewa Liścioch i Justyna Siwek

godz. 10:00 (15:00 czas polski)

5:2

0:1 – 9′
1:1 – 17′ Siwek Justyna
2:1 – 43′ Aumiiller Wiktoria
3:1 – 48′ Aumiiller Wiktoria
3:2 – 69′
4:2 – 80′ Aumiiller Wiktoria
5:2 – 86′ Boćkowska Agnieszka
Siatkówka mężczyzn

godz. 17:30 (22:30 czas polski)

0:3

(12-25, 8-25, 6-25)

W piątym dniu imprez Polska zdobyła  1 medal olimpijski, więcej informacji tutaj.

6 maja 2022 (piątek)

Piłka nożna mężczyzn

godz. 10:00 (15:00 czas polski)

4:0

1:0 – 62′ Nowicki 
2:0 – 65′ Ferdynus
3:0 – 70′ Fąs
4:0 – 81′ Fąs
Siatkówka mężczyzn

godz. 15:00 (20:00 czas polski)

0:3

(19-25, 19-25, 21-25 )

W szóstym dniu imprez Polska zdobyła 5 medali olimpijskich, więcej informacji tutaj.

7 maja 2022 (sobota)

Lekkoatletyka

UWAGA: godz. czas lokalny (czas polski), PR - eliminacje, R1 - runda pierwsza, SF - półfinał, F - finał

  • godz. 10:20 (15:20) – 100 m (PR) – Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik
    Bartłomiej Janda  (11.49 s) i Daniel Kowalik  (11.41 s) awansowali do ćwierćfinału (runda pierwsza) 
  • godz. 11:40 (16:40) – 400 m (R1) – Mateusz Borowski
    Mateusz Borowski (51.49 s) awansował do półfinału.
  • godz. 16:40 (21:40) – 100 m (R1) – Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik
    Po trudnym losowaniu oboje odpadli w ćwierćfinale, będziemy trzymać jak oni będą biegać w sztafecie.
Piłka nożna kobiet

godz. 14:00 (19:00 czas polski)

11:0

Siatkówka mężczyzn

godz. 15:00 (20:00 czas polski)

3:0

( 25- ,  25- , 25-17 )

W siódmym dniu imprez Polska zdobyła 3 medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

8 maja 2022 (niedziela)

Lekkoatletyka
  • godz. 11:40 (16:40) – 400 m (SF) – Mateusz Borowski
    Mateusz odpadł w półfinale. Mamy nadzieję, że Mateusz zdobi medal w sztafecie.
  • godz. 18:20 (23:20) – 10 000 m (F) – Rafał Nowak
    Rafał zajął siódme miejsce.
Piłka nożna mężczyzn

godz. 14:00 (19:00 czas polski)

0:1

Siatkówka mężczyzn

godz. 15:00 (20:00 czas polski)

3:0

( 25-22 ,  25-12 , 25-13 )

W ósmym dniu imprez Polska zdobyła 4 medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

9 maja 2022 (poniedziałek)

Piłka nożna kobiet

godz. 10:00 (15:00 czas polski)

2:0

1:0 – 23′ Marta Kaczmarczyk
2:0 – 92′ Wiktoria Aumiiller

W dziewiątym dniu imprez Polska zdobyła 4 medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

10 maja 2022 (wtorek)

Siatkówka mężczyzn

Ćwierćfinał, godz. 12:30 (17:30 czas polski)

3:1

(25-11, 20-25, 25-21, 25-22)

Piłka nożna mężczyzn

Ćwierćfinał, godz. 14:00 (19:00 czas polski)

9-0 (4-0)

Lekkoatletyka
  • godz. 17:00 (22:00) – skok wzwyż (F) – Bartosz Brzezicki
    Złoto! Bartek wygrał konkurs z wynikiem 192 cm, został mistrzem olimpijskim!

W dziesiątym dniu imprez Polska zdobyła 4 medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

11 maja 2022 (środa)

Siatkówka mężczyzn

O miejsce 5-8, godz. 12:30 (17:30 czas polski)

3:0

(25-9, 25-18, 25-17 )

Piłka nożna kobiet

godz. 14:00 (19:00 czas polski)

0:2

0:1 21′
0:2 67′

W jedenastym dniu imprez Polska nie zdobyła medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

12 maja 2022 (czwartek)

Piłka nożna mężczyzn

O miejsce 5-8, godz. 10.00 (15:00 czas polski)

2:1

Siatkówka mężczyzn

O miejsce 5, godz. 12:45 (17:45 czas polski)

0:3

(11-25, 13-25, 16-25)

Lekkoatletyka
  • godz. 10:00 (15:00) – dziesięciobój (100 m) – Damian Szyszkowski
    Czas: 12.08 s (635 pkt).
  • godz. 10:15 (15:15) – 5000 m (SF) – Rafał Nowak
    Awans do finału!
  • godz. 11:00 (16:00) – dziesięciobój (skok w dal) – Damian Szyszkowski
    Wynik: 5.83 m (550 pkt)
  • godz. 12:15 (17:15) – dziesięciobój (pchnięcie kulą) – Damian Szyszkowski
    Wynik: 9.58 m PB (460 pkt), Damian prowadzi na III miejscu, trzymamy kciuki!!!
  • godz. 13:15 (18:15) – 4×100 m (SF) – Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik
    Awans do finału!
  • godz. 16:00 (21:00) – dziesięciobój (skok wzwyż) – Damian Szyszkowski
    Damian skoczył na 173 cm (569 pkt) – rekord życiowy. Nadal na III miejscu.
  • godz. 16:20 (21:20) – 400 m przed płotki (SF) – Damian Szyszkowski
    Damian awansował do finału!
  • godz. 18:20 (23:20) – 3000 m z przeszkodami (F) – Rafał Nowak
    Rafał zajął wysokie miejsce – IV.
  • godz. 18:45 (23:45) – dziesięciobój (400 m) – Damian Szyszkowski
    Damian wygrał w biegu – czas 54.07 s (637 pkt) i prowadzi II miejsce.

W dwunastym dniu imprez Polska nie zdobyła medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

13 maja 2022 (piątek)

Lekkoatletyka
  • godz. 10:00 (15:00) – dziesięciobój (110 m przed płotki) – Damian Szyszkowski
    W biegu zajął III miejsce wynikiem 
    17.76 s (547 pkt)
  • godz. 10:50 (15:50) – dziesięciobój (rzut dyskiem) – Damian Szyszkowski
    Damian rzucił z wynikiem 29.58 m PB (450 pkt) i zajął trzecie miejsce.
  • godz. 12:00 (16:50) – 4×400 m (SF) – Mateusz Borowski
    Awansowali do finału z czasem – 3:26.56 s.
  • godz. 12:00 (17:00) – dziesięciobój (skok o tyczce) – Damian Szyszkowski
    Damian skoczył 3.00 m (357 pkt). 
  • godz. 16:00 (21:00) – dziesięciobój (rzut oszczepem) – Damian Szyszkowski
    Damian zajął piąte miejsce z wynikiem 35.15  (372 pkt). 
  • godz. 17:00 (22:00) – 400 m przed płotki (F) Damian Szyszkowski
    VIII miejsce Damiana, to duży sukces, tak z silnymi obsadami świata
  • godz. 17:55 (22:55) – dziesięciobój (1500 m – finał) – Damian Szyszkowski
    Damian zajął pierwsze miejsce z czasem 4:57.35 s (575 pkt) i zdobył brązowy medal olimpijski
  • godz. 18:30 (23:30) – 4×100 m (F) – Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik
    Sztafeta zajęła IV miejsce wśród 13 państw wynikiem 42.55 s.

W trzynastym dniu imprez Polska zdobyła trzy medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

14 maja 2022 (sobota)

Piłka nożna mężczyzn

O miejsce 7, godz. 10.00 (15:00 czas polski)

1:2

Lekkoatletyka
  • godz. 17:20 (22:20) – 5000 m (F)Rafał Nowak
    Rafał zajął VII miejsce.
  • godz. 18:20 (23:20) – 4×400 m (F) – Mateusz Borowski
    Sztafeta polska wygrała biegi i zdobyła złoty medal olimpijski

W czternastym dniu imprez Polska zdobyła dwa medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

15 maja 2022 (niedziela)

Lekkoatletyka
  • godz. 8:00 (13:00) – maraton – Agata Kosztowny, Monika Nowak, Rafał Nowak
    Transmisji live nie było, szkoda. Agata zajęła V miejsce. A Rafał Nowak zajął też V miejsce.
Piłka nożna kobiet

Finał, godz. 10:00 (15:00 czas polski)

2:2

2:2 (2:2, 1:1) karne 2:4

W piętnastym dniu imprez Polska zdobyła dwa medale olimpijskie, więcej informacji tutaj.

Wspierają nas