Wieści z igrzysk olimpijskich [dwunasty dzień]

W dwunastym dniu zmagań olimpijskich wyjątkowo Polska nie zdobyła medali, więc bilans medalowy naszej reprezentacji wynosi 35 krążków. Polska drużyna piłki nożnej mężczyzn przegrała z Włochami w walce o miejsce 5-6. Nie udało się. Dla przypomnienia Polska Reprezentacja w piłce nożnej mężczyzn po raz pierwszy bierze udział na Igrzyskach Olimpijskich i w sobotę będzie grała o 7 miejsce. W całym turnieju wzięło udział 20 państw. Jesteśmy w najlepszej “8”.

2:1

1:0 25′
1:0 40′ czerwona kartka dla Polski
2:0 47′
2:1 60′ Nowicki

W drugim meczu Polska drużyna piłki siatkowej mężczyzn wygrała wysoko z Brazylią w walce o 5 miejsce. To bardzo dobre wysokie miejsce wśród 11 państw. W siatkówce grali nasi koroniarze Maciej CzepulonisRafał Pietrzykowski. Wielkie gratulacje.

0:3

(11-25, 13-25, 16-25)

A co słychać w lekkoatletyce. Nasi lekkoatleci: Damian Szyszkowski (dziesięciobój i 400 m przed płotki), Rafał Nowak (5000 m i 3000 m z przeszkodami), sztafeta 4×100 m (Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik). Damian na razie prowadzi II miejsce w dziesięcioboju po pięciu konkurencjach: bieg 100 m ( 12.08 s – 635 pkt), skok w dal (5.83 m – 550 pkt), pchnięcie kulą (9.58 m PB – 460 pkt), skok wzwyż (173 cm rekord życiowy – 569 pkt) i bieg 400 m (54.07 s – 637 pkt). Damian Szyszkowski awansował do finału w biegu na 400 m przez płotki. Rafał Nowak jako najstarszy lekkoatleta i ośmiokrotny olimpijczyk zajął wysokie IV miejsce w biegu na 3000 m z przeszkodami, a w biegu na 5000 m Rafał awansował do finału. Sztafeta 4×100 m, gdzie biegali nasi koroniarze Bartłomiej i Daniel, też awansowała do finału.

Piątek 13 maja rozegrane zostaną starty maja zawodnicy sekcji lekkoatletycznej – w tym nasi koroniarze – Damian Szyszkowski (dziesięciobój i 400 m przed płotki), Rafał Nowak (5000 m), sztafeta 4×100 m (Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik) oraz sztafeta 4×400 m (Mateusz Borowski). Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

Pozostałe terminy i wyniki naszych koroniarzy można zobaczyć na innej stronie: Terminy i wyniki imprez naszych koroniarzy — Szczeciński Klub Sportowy Głuchych KORONA (sksg.szczecin.pl)