Mamy kolejne złoto! Wieści z igrzysk olimpijskich [czternasty dzień]

Mamy kolejne złoto! Trzeci medal dla naszego koroniarza! Mateusz Borowski został medalistą olimpijskim w sztafecie 4x400 m razem z Oskarem Gołębiowskim, Grzegorzem Kotowskim, Michałem Kulpą oraz Danielem Stempurskim.

Sobota czternastego maja to kolejny dobry dzień dla naszej reprezentacji. Polacy zdobyli dziś 2 medale olimpijskie. Nas najbardziej cieszy złoty medal Mateusza Borowskiego w sztafecie męskiej 4×400 m! Po czternastu dniach dorobek medalowy naszych olimpijczyków wzrósł do 40 krążków dla Polski!

Mateusz Borowski

Ogromne gratulacje należą się też trenerowi Rafałowi Śliwce, który jest w sztabie szkoleniowym sekcji lekkoatletycznej wraz z trenerem głównym Markiem Jarosem.

Fantastyczny start Michała Kulpy, który w biegu na 800 m zdobył brązowy medal 24. Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych ze świetnym wynikiem 1:54.91 s. Mistrzem olimpijskim został Kenijczyk Elikana Rono z wynikiem 1:54.75 s. Drugie miejsce zajął Hiszpan Jaime Martinez Morga z wynikiem 1:54.88 s.

Z kolei w biegu finałowym na 5000 m mężczyzn wystartował Rafał Nowak. Zajął on 7 miejsce z czasem 15:34.78 s. Mistrzem olimpijskim został Kenijczyk Symon Cherono z wynikiem 14:14.81 s.

Historyczny sukces odniosła męska sztafeta 4×400 m – biegnąca w sobotni wieczór w składzie: Grzegorz Kotowski, Michał Kulpa, Mateusz Borowski i Oskar Gołębiowski (w eliminacji biegał też Daniel Stempurski). Po rewelacyjnym wyścigu z czasem 3:17.48 s (nowy rekord polski niesłyszących) biegacze zdobyli złoty medal olimpijski!!! To pierwszy złoty medal w historii w sztafecie 4×400 m. Wyścigowi towarzyszyły wielkie emocje, bo drużyna Ukrainy złożyła protest co wprowadziło duże zdenerwowanie i niepewność. Po około 10 minutach sędziowie odrzucili protest, Polska oficjalne została mistrzem olimpijskim i wtedy już była wielka radość.

Dziś niedziela i znowu czekają nas wielkie sportowe emocje, o godz. 8.00 (13.00 czas polski) w maratonie biec będą nasi koroniarze: Agata Kosztowny, Monika Nowak i Rafał Nowak. Ten bieg można będzie obserwować na żywo w wideo. Szczegóły będą podawane na facebooku o godz. 13.00 tam podamy link.

A o 10.00 (15.00 czas polski) polskie piłkarki będą walczyć o złote medale w meczu z USA. Trzymamy kciuki!

W ciągu pierwszych 14 dni zmagań  Polacy zdobyli w sumie aż 40 medali olimpijskich. Dla podsumowania ponownie przestawiamy listę medalistów:

ZŁOTO 🥇:

1. Julia Chmielewska – pływanie (200 m styl klasyczny)
  2. Klaudia Jarzewicz – pływanie (50 m styl grzbietowy)
  3. Julia Dragan – pływanie (800 m styl dowolny)
  4. Konrad Powroźnik – pływanie (200 m styl motylkowy)
  5. Paweł Arciszewski – kolarstwo górskie MTB
  6. Małgorzata Krawczyk – kolarstwo górskie MTB
  7. Bartosz Brzezicki – lekkoatletyka (skok wzwyż)
  8. Sztafeta męska (Mateusz Borowski, Oskar Gołębiowski, Grzegorz Kotowski, Michał KulpaDaniel Stempurski) – lekkoatletyka (bieg 4×400 m)

SREBRO 🥈:

1. Małgorzata Krawczyk – kolarstwo szosowe (sprint 1000 m)
  2. Konrad Powroźnik – pływanie (400 m styl dowolny)
  3. Klaudia Jarzewicz – pływanie (100 m styl grzbietowy)
  4. Julia Dragan – pływanie (200 m styl zmienny)
  5. Dominika Bolek – judo (kat. -52 kg)
  6. Julia Chmielewska – pływanie (50 m styl klasyczny)
  7. Sztafeta Kobiet (Julia Dragan, Weronika Nowicka, Klaudia Jarzewicz, Julia Chmielewska) – pływanie (4×100 m styl dowolny)
  8. Paweł Arciszewski – kolarstwo szosowe (jazda indywidualna na czas)
  9. Natalia Brzykcy – judo (kat. +78 kg)
  10. Konrad Powroźnik – pływanie (400 m styl zmienny)
  11. Julia Dragan – pływanie (1500 m styl dowolny)
  12. Konrad Powroźnik – pływanie (100 m styl motylkowy)
  13.  Małgorzata Krawczyk –  kolarstwo szosowe (wspólny start )
  14. Konrad Powroźnik – pływanie (200 m styl zmienny)
  15. Julia Dragan – pływanie (400 m styl zmienny)
  16. Tomasz Rozumczyk – lekkoatletyka (oszczep)
  17. Sztafeta Mężczyzn (Kacper Nowicki, Jakub Kramarczyk, Rafał Wójcik, Kondrat Powroźnik, Juliusz Sawek, Artur Pióro, Igor Stempurski) – pływanie (4×200 m styl dowolny)
  18. Julia Dragan – pływanie (400 m styl dowolny)
  19. Karol Dąbrowski – lekkoatletyka (skok wzwyż)
  20. Oskar Gołębiowski – lekkoatletyka (400 m przez płotki)

BRĄZ 🥉:

1. Julia Dragan – pływanie (200 m styl dowolny)
  2. Drużynowo kobiet (Garbiela Dyszkiewicz, Julia Szmiel, Monika Śmiżewska i Iwona Żyła) – tenis stołowy
  3. Sztafeta mieszana (Julia Dragan, Julia Chmielewska, Konrad Powroźnik, Juliusz Szawka, Weronika Nowicka, Kacper Nowicki i Jakub Kramarczyk) – pływanie (4×100 m styl dowolny)
  4. Sztafeta kobiet (Julia Dragan, Weronika Nowicka, Klaudia Jarzewicz i Julia Chmielewska) – pływanie (4×100 m styl dowolny)
  5. Klaudia Jarzewicz – pływanie (200 m styl grzbietowy)
  6. Julia Chmielewska – pływanie (100 m styl klasyczny)
  7. Oskar Kokoszewski – lekkoatletyka (pchnięcie kulą)
  8. Oskar Gołębiowski – lekkoatletyka (bieg 400 m)
  9. Sztafeta mieszana (Julia Dragan, Konrad Powroźnik, Julia Chmielewska, Juliusz Sawka, Klaudia Jarzewicz, Igor Stempurski, Rafał Wójcik, Weronika Nowicka) – pływanie (4×100 m styl zmienny)
  10. Koszykówka Kobiet
  11. Damian Szyszkowski – lekkoatletyka (dziesięciobój)
  12. Michał Kulpa – lekkoatletyka (bieg 800 m)

Ogromne brawa i  gratulacje dla Zawodników.

Pozostałe terminy i wyniki naszych koroniarzy można zobaczyć na innej stronie: Terminy i wyniki imprez naszych koroniarzy — Szczeciński Klub Sportowy Głuchych KORONA (sksg.szczecin.pl)