Podwójna moc! Podwójne żeglarskie mistrzostwo!

Po zdobyciu mistrzostwa Polski w klasie Mariner 19, nasi Koroniarze przystąpili do kolejnych regat o rangi mistrzowskiej, tym razem w klasie Puck. Mistrzostwa Polski w klasie Puck zorganizował Polski Związek Sportu Niesłyszących w dniach 09-11.06.2023 r. w Pucku.

Załoga Korony wystąpiła w niezmiennej składzie z ostatnich mistrzostw: Anita Bodnar, Marcin Bodnar, Marcin Łuczywek oraz Paweł Mazurkiewicz.

W pierwszym dniu regat panowały bardzo silne warunki wietrzne, w skali 5-6 stopni Beauforta, przez co sędziowie zdecydowali o niezorganizowaniu żadnych wyścigów. Z kolei w niedzielę warunki pogodowe uspokoiły się i odbyły się cztery wyścigi.

W pierwszym wyścigu Koroniarze zajmowali bardzo dobrą pozycję przed startem, zbliżając się do statku komisji sędziowskiej, skąd mieli w planie wystartować o czasie, lecz z prawej strony nadpłynęli dwa inne załogi przez co zostali zmuszeni odpadać od wiatru, a tym samym stracili zbudowaną pozycję startową i spadli na jeden z ostatnich miejsc w stawce.

Lecz Koroniarze pokazali, dlaczego są aktualnymi mistrzami Polski w innej klasie (Mariner19) i tak potem przez resztę wyścigu popłynęli, że ostatecznie zajęli 3 miejsce na 14 załóg! Natomiast pozostałe trzy wyścigi żeglarze wygrali bezdyskusyjnie zostawiając rywali w oddali, kontrolując przebieg regat przez większość wszystkich okrążeń. Po odrzuceniu najgorszego wyniku z pierwszego wyścigu (po czwartym wyścigu można odrzucić jeden najgorszy wynik) Koroniarze ostatecznie zdobyli tylko 3 punkty (1 pkt za 1 miejsce, 2 pkt za 2 miejsce itd.) dzięki czemu zdobyli drugie mistrzostwo Polski w ciągu czterech dni!
Po raz pierwszy w historii polskiego żeglarstwa Głuchych zostały zorganizowane regaty w dwóch klasach w krótkim odstępie czasowym, a nasi Koroniarze od razu zgarnęli oba złote medale, zostając pierwszymi w historii podwójnymi mistrzami!

Pozostałe miejsca na podium zajęli załoga aktualnego mistrza świata w klasie Puck – Tomasza Gumińskiego z Warsu Warszawy oraz załoga Michała Maculewicza, również z warszawskiego klubu.