Mamy brąz! Wieści z igrzysk olimpijskich [trzynasty dzień]

Mamy brąz! Drugi medal dla naszego koroniarza! Damian Szyszkowski został medalistą olimpijskim w dziesięcioboju.

Piątek trzynastego to szczęśliwy dzień dla naszej reprezentacji. Po dwóch dniach oczekiwania Polacy zdobyli dziś 3 medale olimpijskie. Nas najbardziej cieszy brązowy medal Damiana Szyszkowskiego w dziesięcioboju! Po trzynastu dniach dorobek medalowy naszych olimpijczyków wzrósł do 38 krążków dla Polski!

Damian Szyszkowski

Po raz pierwszy w historii polskie koszykarki wygrały w walce o brązy medal olimpijski z Grecją wynikiem 71:61. Brązowy medal. Wielkie gratulacje.

W sekcji lekkoatletycznej, nasz koroniarz Damian Szyszkowski dziesięcioboista zaczynał od wczoraj swój start od biegu na 100 m ( 12.08 s – 635 pkt), potem był: skok w dal (5.83 m – 550 pkt), pchnięcie kulą (9.58 m PB – 460 pkt), skok wzwyż (173 cm rekord życiowy – 569 pkt) i bieg 400 m (54.07 s – 637 pkt). A dziś w sesji porannej biegał na 110 m przed płotki i zajął III miejsce (17.76 s – 547 pkt), rzucał dyskiem z wynikiem 29.58 m ustanowił rekord życiowy (450 pkt), skakał o tyczce wynikiem 3.00 m (357 pkt). Potem w sesji wieczornej rzucał oszczepem, zajął piąte miejsce z wynikiem 35.15  (372 pkt). Ostatnia konkurencja to finałowy bieg na 1500 m Damian zajął pierwsze miejsce z czasem 4:57.35 s (575 pkt). W dziesięcioboju zajął trzecie miejsce i został brązowym medalistą 24. Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych i zgromadził 5152 pkt (rekord życiowy), a do srebrnego medalu zabrakło niewiele. Mistrzem olimpijskim został Kazachstan Farkhad Kystaubayev i zgromadził 5458 pkt.

Ogromne brawa i wielkie gratulacje dla Damiana, również dla Trenera Rafała Śliwki, który trenował przed wielu lat nie tylko Damiana, również wszystkich lekkoatletów z Korony.

Sztafeta męska 4x100m w składzie Stempurski Daniel, Kowalik Daniel, Janda Bartłomiej i Grzegorz Kotowski zajęli bardzo wysokie czwarte miejsce z wynikiem 42.55 s. Wygrała Ukraina z wynikiem 41.30 s.

Kolejny medal Polaków – srebrny medal zdobył Oskar Gołębiowski w biegu na 400 m przez płotki.

Ogromne brawa i gratulacje dla Zawodników.

W ciągu pierwszych 13 dni zmagań  Polacy zdobyli w sumie aż 38 medali olimpijskich. Dla podsumowania ponownie przestawiamy listę medalistów:

ZŁOTO 🥇:

1. Julia Chmielewska – pływanie (200 m styl klasyczny)
  2. Klaudia Jarzewicz – pływanie (50 m styl grzbietowy)
  3. Julia Dragan – pływanie (800 m styl dowolny)
  4. Konrad Powroźnik – pływanie (200 m styl motylkowy)
  5. Paweł Arciszewski – kolarstwo górskie MTB
  6. Małgorzata Krawczyk – kolarstwo górskie MTB
  7. Bartosz Brzezicki – lekkoatletyka (skok wzwyż)

SREBRO 🥈:

1. Małgorzata Krawczyk – kolarstwo szosowe (sprint 1000 m)
  2. Konrad Powroźnik – pływanie (400 m styl dowolny)
  3. Klaudia Jarzewicz – pływanie (100 m styl grzbietowy)
  4. Julia Dragan – pływanie (200 m styl zmienny)
  5. Dominika Bolek – judo (kat. -52 kg)
  6. Julia Chmielewska – pływanie (50 m styl klasyczny)
  7. Sztafeta Kobiet (Julia Dragan, Weronika Nowicka, Klaudia Jarzewicz, Julia Chmielewska) – pływanie (4×100 m styl dowolny)
  8. Paweł Arciszewski – kolarstwo szosowe (jazda indywidualna na czas)
  9. Natalia Brzykcy – judo (kat. +78 kg)
  10. Konrad Powroźnik – pływanie (400 m styl zmienny)
  11. Julia Dragan – pływanie (1500 m styl dowolny)
  12. Konrad Powroźnik – pływanie (100 m styl motylkowy)
  13.  Małgorzata Krawczyk –  kolarstwo szosowe (wspólny start )
  14. Konrad Powroźnik – pływanie (200 m styl zmienny)
  15. Julia Dragan – pływanie (400 m styl zmienny)
  16. Tomasz Rozumczyk – lekkoatletyka (oszczep)
  17. Sztafeta Mężczyzn (Kacper Nowicki, Jakub Kramarczyk, Rafał Wójcik, Kondrat Powroźnik, Juliusz Sawek, Artur Pióro, Igor Stempurski) – pływanie (4×200 m styl dowolny)
  18. Julia Dragan – pływanie (400 m styl dowolny)
  19. Karol Dąbrowski – lekkoatletyka (skok wzwyż)
  20. Oskar Gołębiowski – lekkoatletyka (400 m przez płotki)

BRĄZ 🥉:

1. Julia Dragan – pływanie (200 m styl dowolny)
  2. Drużynowo kobiet (Garbiela Dyszkiewicz, Julia Szmiel, Monika Śmiżewska i Iwona Żyła) – tenis stołowy
  3. Sztafeta mieszana (Julia Dragan, Julia Chmielewska, Konrad Powroźnik, Juliusz Szawka, Weronika Nowicka, Kacper Nowicki i Jakub Kramarczyk) – pływanie (4×100 m styl dowolny)
  4. Sztafeta kobiet (Julia Dragan, Weronika Nowicka, Klaudia Jarzewicz i Julia Chmielewska) – pływanie (4×100 m styl dowolny)
  5. Klaudia Jarzewicz – pływanie (200 m styl grzbietowy)
  6. Julia Chmielewska – pływanie (100 m styl klasyczny)
  7. Oskar Kokoszewski – lekkoatletyka (pchnięcie kulą)
  8. Oskar Gołębiowski – lekkoatletyka (bieg 400 m)
  9. Sztafeta mieszana (Julia Dragan, Konrad Powroźnik, Julia Chmielewska, Juliusz Sawka, Klaudia Jarzewicz, Igor Stempurski, Rafał Wójcik, Weronika Nowicka) – pływanie (4×100 m styl zmienny)
  10. Koszykówka Kobiet
  11. Damian Szyszkowski – lekkoatletyka (dziesięciobój)

Ogromne brawa i  gratulacje dla Zawodników.

Pozostałe terminy i wyniki naszych koroniarzy można zobaczyć na innej stronie: Terminy i wyniki imprez naszych koroniarzy — Szczeciński Klub Sportowy Głuchych KORONA (sksg.szczecin.pl)