Złoto! Relacja trzeciego dnia MŚN w lekkoatletyce

Mamy pierwszy 🥇 medal Mistrzostw Świata Niesłyszących!!! Płotkarz Oskar Gołębiowski zdobył tytuł Mistrza Świata Niesłyszących w biegu na 400 m ppł.! 💪👏🥇

Po pierwszym dniu (środa, 25 sierpnia)  w dziesięcioboju wystartował zawodnik debiutant Damian Szyszkowski zajmuje 5 miejsce i uzyskał 2705 pkt. W kolejnych konkurencjach osiągnął wyniki: 100 m – 11.87 PB (677 pkt.), Skok w dal – 5.60 PB (502 pkt.), Kula – 8.98 PB (425 pkt.), Skok wzwyż – 152 (404 pkt.), 400 m – 52.63 SB (697 pkt.). W czwartek ostatni dzień w 10-boju – 110 m ppł, rzut dyskiem, skok o tyczce, rzut oszczepem i 1500 m.

W środę o godzinie 10:50 w eliminacjach wystartowali polscy sprinterzy – Bartłomiej Janda, Daniel StempurskiGrzegorz Kotowski. W drugiej serii wystartował Grzegorz i zajął drugie miejsce z czasem 22.95 s (+1.2) i awansował do półfinału. W trzeciej serii Bratłomiej był czwarty z czasem 22.90 s (+2.9) i awansował do półfinału. W siódmej serii startował piąty zawodnik na świecie na 100 m – Daniel z czasem 22.98 s (+1.3), również awansował do półfinału. W czwartek o godzinie 16:50 odbędzie się półfinał.

Eliminacje na 800 m o godzinie 11:50 wystartował Michał KulpaMichał Wojciechowski. Michał K. zajął w II serii pierwsze miejsce z wynikiem 1:58.56 s i awansował do finału. A drugi Michał W. odpadł w I serii z czasem 2:04.86 s. W czwartek o godzinie 18:20 odbędzie się finał.

O godzinie 16:20 odbył się finał w biegu na 400 m ppł. Wystartowali zawodnicy Oskar GołębiowskiDamian Szyszkowski. Oskar zdobył tytuł Mistrza Świata Niesłyszących i pobił nowy Rekord Polski Niesłyszących z czasem 53.35 s, a Damian był piąty z nowym rekordem życiowym 58.20 s.

O godzinie 17:20 wystartowały dwoje polscy lekkoatletki – Monika NowakMałgorzata Mejka w biegu finałowym na 5000 m. Małgorzata zajęła siódme miejsce z czasem 19:36.44 s (rekord życiowy), a Monika ósme miejsce z czasem 20:00.07 s (rekord życiowy). Wygrała Rosjanka Petrenko Ekaterina z neutralnym flagiem (RCSD) z czasem 16:48.73 s.

W biegu finałowym na 5000 m wystartowali zawodnicy – Michał Wojciechowski, Rafał NowakTomasz Gawroński. Michał zajął wysokie 5 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 14:59.16 s, Tomek zajął dziewiąte miejsce z wynikiem 15:53.91 s, a Rafał Nowak nie ukończył się. Mistrzem Świata Niesłyszących został Kenijczyk Cherono Symon Kibai (14:25.19 s)