Drugi medal! Relacja czwartego dnia MŚN w lekkoatletyce

Mamy kolejny medal, w tym brązowy 🥉 medal Mistrzostw Świata Niesłyszących Michała Kulpy w biegu na 800 m! 4 miejsce Damiana Szyszkowskiego w 10-cio boju – zabrakło 226 pkt do brązowego medalu! 5 miejsce w sztafecie 4×400 m mieszanej i pobiły Rekord Polski Niesłyszących! 💪👏

Starty rozpoczęły się w czwartkowy poranek – 11 stopni Celsjusza w dziesięcioboju w drugim dniu o godzinie 10:00 Damian Szyszkowski wystartował w biegu na 110 m ppł. i zajął 4 miejsce z czasem 18.21 s PB (504 pkt) oraz o godzinie 11:00 w rzucie dyskiem był szósty z wynikiem 26.92 PB (404 pkt).

O godzinie 16.00 w ulewnym deszczu i mokrej bieżni tartanowej w skoku o tyczce w dziesięcioboju Damian Szyszkowski skoczył 2.90 PB. (333 pkt.) i zajął 4 miejsce.

Półfinałowy bieg na 200 m kobiet o godzinie 16:20 wystartowała najmłodsza zawodniczka w biegu sprinterskim Martyna Boguszewicz z czasem 27.89s. (14 miejsce z 21 zawodniczek).

O godzinie 16:50 w biegu na 200 m mężczyzn troje sprinterów (Bartłomiej Janda, Daniel Stempurski i Grzegorz Kotowski) wycofały się.

W pchnięciu kulą wystartowała Marta Maciejewska i zajęła szóste miejsce z wynikiem 9.24.

O godzinie 18:00 zaczął rzut oszczepem w dziesięcioboju Damian Szyszkowski zajął szóste miejsce z wynikiem 32.23 PB (331pkt).

Fantastyczny start Michała Kulpy w biegu na 800 m zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Niesłyszących z świetnym wynikiem 1:56.95 s. Mistrzem Świata Niesłyszących został Białorusin Charniak Aliaksandr z wynikiem 1:56.43 s.

O godzinie 19.00 sztafeta 4×400 m mieszana (Grzegorz Kotowski, Sara Plewczyńska, Martyna BoguszewiczMateusz Borowski) zajęli bardzo wysokie piąte miejsce z nowym Rekordem Polski Niesłyszących z wynikiem 3:49.04 s.
Ostatni start w dziesięcioboju o godzinie 19:30 w biegu na 1500 m Szyszkowski Damian zajął pierwsze miejsce z nowym rekordem życiowym 4:39.47 s. Zajął wysokie czwarte miejsce i zgromadził 4961 pkt. Do brązowego medalu zabrakło 226 pkt. Mistrzem Świata Niesłyszących został Rosjanin z neutralnym flagiem (RCSD) – 6321 pkt.