Relacja drugiego dnia MŚN w lekkoatletyce

Wtorek to drugi dzień rozgrywanych w Lublinie 4. Mistrzostw Świata Niesłyszących w Lekkoatletyce.

Na starcie półfinałowym na mokrej bieżni tartanowej oraz strugach deszczu o godzinie 16:00 w drugiej serii wystartowała najmłodsza debiutantka Martyna Boguszewicz (16 lat – najmłodsza we wszystkich lekkoatletek w biegu sprinterskim) zajęła w serii czwarte miejsce z czasem 13.25 s (+0.9) i nie awansowała do finału. Martyna ogólnie zajęła wysokie 12 miejsce. Startowało 19 zawodniczek. Mistrzem Świata Niesłyszących została Białorusinka Zhurbenkova Katsiaryna z wynikiem 12.12 s (+2.3).

W półfinale mężczyzn o godzinie 16:30 w 1 serii wystartował Daniel Stempurski i zajął drugie miejsce z czasem 11.00 s (+0.6) i awansował do finału. W trzeciej serii w przeciwnym wietrze -1.1 – Daniel Kowalik (11.51 s) i Bartłomiej Janda (11.43 s) nie awansowali do finału. Startowało 47 sprinterów.

Finał 400 m mężczyzn o godzinie 17:10 wystartował Oskar Gołębiowski (1 tor) niestety nie zdołał zdobyć medal. Zajął siódme miejsce z wynikiem 50.61 s. Wygrał zawodnik z Turcji Suzen Yasin z kosmicznym wynikiem 47.66 s co jest nowym Rekordem Mistrzostw Świata Niesłyszących.

Zawodnik z Lubelskiego Spartana Michał Kulpa jest w tym sezonie w świetnej formie. O godzinie 17:50 odbył się finał w biegu na 1500 m, gdzie Michał zajął piąte miejsce z bardzo dobrym wynikiem 4:00.09 s. Mistrzem Świata Niesłyszących został Niemiec Bley Aleksander Moritz z wynikiem 3:55.73 s.

O godzinie 18:40 odbył się finał na 100 m gdzie wystartował Daniel Stempurski (7 tor) zajął bardzo wysokie piąte miejsce z wynikiem 11.07 s. Mistrzem Świata Niesłyszących został Estończyk z kosmicznym wynikiem 10.54 s (+1.6) – rekord Mistrzostw Świata Niesłyszących.