Trzy medale! Relacja ostatniego dnia MŚN w lekkoatletyce

Piękny dzień biało-czerwonych zdobyliśmy aż 3 medale – 2 srebrnych i 1 brązowy!!! Na najwyższym stopniu podium stanęli w pchnięciu kulą Oskara Kokoszewskiego oraz męskiej sztafety 4×100 m. Trzecie miejsca w tej konkurencji 4×400 m męskiej.

O godzinie 11.10 wystartowała zawodniczka Marta Maciejewska w rzucie oszczepem i zajęła szóste miejsce z wynikiem 28.37.

O godzinie 12:00 kobieca sztafeta 4×100 m w składzie Alicja Biedna, Natalia Nowaczyk, Karolina JędrzejczykMartyna Boguszewicz zajęli 5 miejsce z wynikiem 52.55 s.

Wicemistrzem Świata Niesłyszących w pchnięciu kulą zdobył Oskar Kokoszewski z wynikiem 16.52.

Wicemistrzami Świata Niesłyszących zostali męska sztafeta 4×100 m w składzie Daniel Stempurski, Oskar Gołębiowski, Grzegorz Kotowski, Bartłomiej Janda oraz Daniel Kowalik (startował w eliminacjach) z bardzo dobrym wynikiem 42.52 s. Mistrzem Świata Niesłyszących zostali Ukraińczycy z wynikiem 41.80 s.

Natomiast brązowe krążki wywalczyli męska sztafeta 4×400 m w składzie Grzegorz Kotowski, Michał Kulpa, Mateusz BorowskiOskar Gołębiowski z kosmicznym wynikiem 3:17.98 s – co jest nowym Rekordem Polski Niesłyszących. Mistrzem Świata Niesłyszących zostali Rosjanie z wynikiem 3:16.21 s.

Dzięki pięciu medalom wywalczonym przez polskich lekkoatletów zajęli bardzo wysokie 7 miejsce z dorobkiem 1 złotych 2 srebrnych i 2 brązowych medali z 41 państw.

Ceremonią zamknięcia o godz. 14:00 zakończono 4. Mistrzostwa Świata Niesłyszących w Lekkoatletyce. Za 4 lata odbędzie się kolejna impreza 5. Mistrzostwa Świata Niesłyszących w Lekkoatletyce w Tajpej na Tajwanie.