Relacja piątego dnia MŚN w lekkoatletyce

5 dzień Mistrzostw Świata Niesłyszących bez medali. O godzinie 16.20 przy niskiej temperaturze wystartowała zawodniczka Marta Maciejewska w rzucie dyskiem i zajęła 7 miejsce z wynikiem 27.25. PB. Wygrała Czeszka Matouskova Lenka z wynikiem 47.29.

Z kolei w biegu finałowym na 3000 m z przeszkodami wśród mężczyzn wystartowali Michał Wojciechowski zajmując 7 miejsce z czasem 9:46.30 s, a Rafał Nowak ósme miejsce z czasem 9:46.33 s.
Mistrzem Świata Niesłyszących został Niemiec Aleksander Bley z wynikiem 9:07.45 s.

O godzinie 18.00 w eliminacjach męska sztafeta 4×100 m w składzie Daniel Stempurski, Daniel Kowalik, Grzegorz KotowskiBartłomiej Janda zajęli 2 miejsce z czasem 43.00 s i awansowali do jutrzejszego finału. Finał odbędzie się jutro o godzinie 12.20.