Sukcesy Sportowców KORONA

Rok 2020

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

16–18 października, Poznań

MężczyznLeszek Humaj, Andrzej Maciejewski, Michał Pick, Tomasz Pick i Marcin Świderski
trener: Krzysztof Olesiński

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat

9-11 października, Gdańsk

MężczyznPiotr Boreysza, Roman Chmielewski, Olgierd Koczorowski, Paweł Mazurkiewicz, Arkadiusz Pałatyński, Jacek Wolański, Dariusz Żydanis
trener: Agnieszka Beyer-Michoń

Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn

2-4 października, Gliwice

MężczyznMarcin Bodnar, Maciej Czepulonis, Mateusz Mientki, Filip Pękalski, Rafał Pietrzykowski, Sebastian Salwa, Piotr Sudak, Damian Szyszkowski, Karol Wolański
trener: Agnieszka Beyer-Michoń

Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w Lekkoatletyce

11-13 września, Lublin

100 m K, U16Martyna Boguszewicz
100 m M, U19Daniel Kowalik
pchnięcie kulą KMarta Maciejewska
100 m KMartyna Boguszewicz
100 m MBartosz Janda
rzut oszczepem KMarta Maciejewska
Sztafeta 4x100 m KIzabela Kuźniak, Justyna Kozyra, Karolina Jędrzejczyk i Martyna Boguszewicz
Skok w dal MBartosz Janda
Sztafeta mieszana 4×400 mJustyna Kozyra, Karolina Jędrzejczyk, Daniel Kowalik i Damian Szyszkowski
200 m K, U16Martyna Boguszewicz
200 m KMartyna Boguszewicz
200 m K, U19Daniel Kowalik
skok wzwyż M, U19Bartosz Brzezicki
1500 m K
Anita Krawczyk
100 m KKarolina Jędrzejczyk
Sztafeta 4×100 m K
Sebastian Salwa, Bartek Janda, Daniel Kowalik i Damian Szyszkowski
skok w dal MRafał Pietrzykowski
200 m MBartosz Janda
Bieg na 800 m KJustyna Kozyra
Sztafeta 4×400 m K
Anita Krawczyk, Izabela Kuźniak, Martyna Boguszewicz i Karolina Jędrzejczyk
skok wzwyż MBartosz Brzezicki
Sztafeta 4×400 m M
Sebastian Salwa, Daniel Kowalik, Bartek Janda i Damian Szyszkowski
pchnięcie kulą MPaweł Mazurkiewicz
400 m KIzabela Kuźniak
800 m KIzabela Kuźniak
trener: Rafał Śliwka

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Żeglarstwie

4-6 września, Puck

ŻeglarstwoMarcin Bodnar, Anita Bodnar, Marcin Łuczywek

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-os. Kobiet

28–30 sierpnia, Warszawa

KobietEmilia Althoff, Natalia Celes, Beata Kaczmarczyk, Izabela Kuźniak, Ewa Liścioch, Monika Miśków, Justyna Siwek, Sara Szadkowska, Karolina Wojtkiewicz
trener: Justyna Siwek

Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-os. Mężczyzn

21–23 sierpnia, Szczecin

MężczyznMateusz Borucki, Maciej Czepulonis, Przemyslaw Hope, Bartosz Janda, Grzegorz Kalla, Bartosz Kielich, Dawid Konkol, Andrzej Maciejewski, Rafał Pietrzykowski, Łukasz Radziwoń, Karol Ryngwelski, Robert Sałapatek, Piotr Sudak, Damian Szyszkowski, Łukasz Woźniak.
trener: Rafał Śliwka

Rok 2019

4. Mistrzostwa Świata Głuchych w Futsalu

9-16 listopada, Winterthur (Szwajcaria)

Halowa Piłka Nożna KobietEmilia Althoff (KORONA Szczecin), Wiktoria Aumiller (SPARTAN Lublin), Agnieszka Boćkowska (MAZOWSZE Warszawa), Joanna Kaczmarczyk (MAZOWSZE Warszawa), Marta Kaczmarczyk (MAZOWSZE Warszawa), Julia Kopińska (SPARTAN Lublin), Lidia Maziarz (MAZOWSZE Warszawa), Paulina Prusinowska (MAZOWSZE Warszawa), Volha Siarko (MAZOWSZE Warszawa), Justyna Siwek (KORONA Szczecin), Paulina Suchorowska (MAZOWSZE Warszawa)
trener kadry narodowej: Aleksander Opaczewski

trener klubowy SKSG KORONA: Rafał Śliwka

Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Bowlingu – MASTERS

15-17 listopada, Gdańsk

KobietMagda Kozłowska
trener: Krzysztof Olesiński

Puchar Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn

18–20 października, Lublin

Halowa Piłka Nożna MężczyznMateusz Borucki, Tomasz Jankowski, Przemysław Hope, Grzegorz Kalla, Bartosz Kielich, Mateusz Mientki, Łukasz Radziwoń, Karol Ryngwelski, Robert Sałapatek i Damian Szyszkowski.
trener: Rafał Śliwka

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet

11–13 października, Łódź

Halowa Piłka Nożna KobietEmilia Althoff, Karolina Jędrzejczyk, Izabela Kuźniak, Karolina Mieczkowska, Monika Miśków, Justyna Siwek, Sara Szadkowska, Karolina Wojtkiewicz
trener: Rafał Śliwka

Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

11–13 października, Gdańsk

MężczyznAndrzej Kołodziejczyk, Paweł Palacz, Michał Pick, Tomasz Pick i Marcin Świderski
trener: Krzysztof Olesiński

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Kobiet

13–15 września, Lublin

Piłka NożnaEmilia Althoff, Karolina Jędrzejczyk, Izabela Kuźniak, Karolina Mieczkowska, Monika Miśków, Karolina Ossowska, Justyna Siwek, Sara Szadkowska, Karolina Wojtkiewicz
trener: Rafał Śliwka

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu Par i Trójek Kobiet i Mężczyzn

28-30 czerwca, Gdańsk

Trójka KobietMarta Milo (Spartan Lublina), Ewelina Kochaniec (Spartan Lublina) i Magdalena Kozłowska (KORONA Szczecin)
Trójka MężczyznPaweł Palacz, Michał Pick i Tomasz Pick
trener: Krzysztof Olesiński

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce

21-23 czerwca, Szczecin

Rzut oszczepem KMarta Maciejewska
Bieg na 1500 m KMonika Borysowska
Sztafeta 4×100 m KAnita Krawczyk, Justyna Siwek, Martyna Boguszewicz, Karolina Jędrzejczyk
Pchnięcie kulą KMarta Maciejewska
Bieg na 800 m KMonika Borysowska
Rzut dyskiem KMarta Maciejewska
Pchnięcie kulą KJustyna Siwek
Sztafeta 4x100 m MNorbert Kochanowski, Robert Sałapatek, Daniel Kowalik, Damian Szyszkowski
Bieg na 3000 m KAgata Kosztowny
Rzut dyskiem MSzczerba Miroslaw
Rzut dyskiem KMieczkowska Karolina
Sztafeta 4x400 m KKarina Fruba, Anita Krawczyk, Martyna Boguszewicz, Karolina Jędrzejczyk
Pchnięcie kulą MPaweł Mazurkiewicz
Bieg na 100 m K
Karolina Jędrzejczyk
Bieg na 400 m KAnita Krawczyk
Pchnięcie kulą KKarolina Mieczkowska
Bieg na 5000 m MTomasz Pick
Bieg na 200 m KKarolina Jędrzejczyk
Bieg na 800 m K
Anita Krawczyk
Sztafeta 4x400 m MTomasz Pick, Robert Sałapatek, Daniel Kowalik, Damian Szyszkowski
trener: Rafał Śliwka

Mistrzostwa Polski Juniorów Niesłyszących do lat 16 i do lat 19 w Lekkoatletyce

14-16 czerwca, Olecko

100 m do lat 16Daniel Kowalik
200 m do lat 16Daniel Kowalik
100 m do lat 19Karolina Jędrzejczyk
200 m do lat 19Karolina Jędrzejczyk
Pchnięcie kulą do lat 19Monika Karwat
trener: Rafał Śliwka

Spartakiada Sportowa Młodzieży dla Niesłyszących

1-2 czerwca, Poznań

100 m U17Daniel Kowalik
400 m U17Daniel Kowalik
trener: Rafał Śliwka

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu

22-24 marca, Warszawa

MężczyznTomasz Pick

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim

1-3 marca, Białka Tatrzańska

Slalom MężczyznPiotr Lipski

Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce

8-9 lutego, Spała

Pchnięcie kulą MPaweł Mazurkiewicz
Pchnięcie kulą KMarta Maciejewska
bieg 60 m KJędrzejczyk Karolina
bieg 200 m KJędrzejczyk Karolina
sztafeta 4x200 m KKarolina Jędrzejczyk, Justyna Kozyra, Monika Borysowska, Agata Kosztowny
sztafeta 4x200 m MDamian Szyszkowski, Daniel Kowalik, Daniel Jędzura, Rafał Zagajewski
skok w dal MRafał Śliwka
bieg 800 m KMonika Borysowska
bieg 400 m KMonika Borysowska
bieg 1500 m KAgata Kosztowny
skok wzwyż MDamian Szyszkowski
trener: Rafał Śliwka

6. Liga Mistrzów Głuchych w Futsalu

2-6 stycznia, Stuttgart (Niemcy)

I miejsce FAIR PLAY, V miejsce
Halowa Piłka Nożna KobietEmilia Althoff, Karolina Jędrzejczyk, Izabela Kuźniak (ORDA Racibórz), Ewa Liścioch (BAGRY Kraków), Marta Maciejewska, Monika Miśków, Karolina Ossowska, Justyna Siwek, Sara Szadkowska i Karolina Wojtkiewicz (MIG Gliwice).
trener: Rafał Śliwka

Rok 2018

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim

22-23 grudnia, Kluszkowce

Slalom MężczyznBruno Łukaszyk
Slalom Gigant MężczyznBruno Łukaszyk
Slalom MężczyznMarek Toruński
Slalom Gigant MężczyznMarek Toruński

5. Mistrzostwo Europy Niesłyszących w Futsalu

6-14 grudnia, Tampere (Finlandia)

Halowa Piłka Nożna KobietAlthoff Emilia, Aumiller Wiktoria, Boćkowska Agnieszka, Kaczmarczyk Joanna - kapitan, Kaczmarczyk Marta, Kuźniak Izabela, Maziarz Lidia, Nowak Krystyna, Prusinowska Paulina, Siwek Justyna, Suchorowska Paulina, Wojtkiewicz Karolina.
trener kadry narodowej: Aleksander Opaczewski

trener klubowy SKSG KORONA: Rafał Śliwka

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet

5-7 października, Warszawa

Piłka NożnaAlthoff Emilia (POMORZE Gdańsk), Jędrzejczyk Karolina, Kuźniak Izabela (ODRA Racibórz), Maciejewska Marta, Ossowska Karolina, Siwek Justyna, Szadkowska Sara, Wojtkiewicz Karolina (MIG Gliwice)
trener: Rafał Śliwka

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Biegach Przełajowych

21-23 września, Racibórz

4000 m - kobiety seniorkiAgata Kosztowny
4000 m - kobiety seniorkiMonika Borysowska
3000 m - dziewczęta do 19 Karolina Jędrzejczyk
trener: Rafał Śliwka

Mistrzostwa Polski Niesłyszących Par i Trójek w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn

15-17 czerwca, Gdańsk

Trójki KobietKlaudia Gnyska (POMORZE Gdańsk), Ewa Dąbrowska (POMORZE Gdańsk), Magdalena Kozłowska,
Pary MężczyznMichał Pick, Tomasz Pick
Trójki MężczyznPaweł Palacz, Michał Pick, Tomasz Pick
trener: Krzysztof Olesiński

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Kobiet

8-10 czerwca, Szczecin

Piłka NożnaEdyta Jaszewska, Karolina Jędrzejczyk, Izabella Kuźniak (ODRA Racibórz), Marta Maciejewska, Karolina Mieczkowska, Monika Miśków, Karolina Ossowska, Justyna Siwek, Sara Szadkowska, Karolina Wojtkiewicz (MIG Gliwice)
trener: Rafał Śliwka

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce

1-3 czerwca, Lublin

Bieg na 800 m KMonika Borysowska
Bieg na 1500 m KMonika Borysowska
Sztafeta 4×100 m KEdyta Jaszewska, Karolina Jędrzejczyk, Justyna Kozyra, Justyna Siwek
Sztafeta 4×400 m KJustyna Kozyra, Edyta Jaszewska, Monika Borysowska, Karolina Jędrzejczyk
Rzut oszczepem KMarta Maciejewska
Sztafeta 4×400 m MDamian Szyszkowski, Rafał Zagajewski, Rafał Śliwka, Daniel Jędzura
Pchnięcie kulą KJustyna Siwek
Bieg na 200 m KKarolina Jędrzejczyk
Pchnięcie kulą KMarta Maciejewska
Rzut dyskiem KMarta Maciejewska
trener: Rafał Śliwka

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Pływaniu

11-13 maja, Poznań

50 m klasycznyPiotr Lipski
trener: Rafał Śliwka

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu

22 kwietnia, Warszawa

MężczyznTomasz Pick
trener: Krzysztof Olesiński

Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce

2-3 marca, Toruń

Pchnięcie kuląMarta Maciejewska
Bieg na 800 mMonika Borysowska
Bieg na 1500 mAnita Krawczyk
Sztafeta 4×200 mDamian Szyszkowski, Rafał Zagajewski, Rafał Śliwka, Daniel Jędzura
Bieg na 800 mAnita Krawczyk
Skok wzwyżKarolina Jędrzejczyk
Skok w dalRafał Śliwka
trener: Rafał Śliwka

Rok 2017

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim

15-17 grudnia, Krynica-Zdrój

Slalom MężczyznMarek Toruński
Kombinacja Alpejska MężczyznMarek Toruński
Slalom Gigant MężczyznMarek Toruński
Slalom Mężczyzn Piotr Lipski
trener: Jarosław Smajdor

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet

6-8 października, Poznań

Piłka NożnaBarbara Kałuża, Karolina Ossowska (POMORZE Gdańsk), Nikola Perłakowska, Edyta Jaszewska Agnieszka Luchtan, Justyna Siwek, Emilia Althoff (POMORZE Gdańsk), Izabela Kuźniak (ODRA Racibórz), Karolina Wojtkiewicz (MIG Gliwice)
trener: Rafał Śliwka

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat

6-8 października, Legnica

Piłka SiatkowaRoman Chmielewski, Olgierd Koczorowski, Piotr Boreysza, Arkadiusz Pałatyński, Dariusz Żydanis, Jacek Wolański, Bogdan Pliskowski, Krzysztof Kling, Paweł Mazurkiewicz
trener: Grzegorz Domański

Letnia Igrzyska Olimpijska Głuchych

18-30 lipca, Samsun (Turcja)

Piłka NożnaJustyna Siwek (SKSG KORONA)
trener: Rafał Śliwka

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących Kobiet i Mężczyzn w Bowlingu

14-16 maja, Płock

MężczyznMichał Pick
instruktor: Tomasz Pick

Rok 2016

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim

9-10 grudnia, Kluszkowce

Slalom MężczyznPiotr Lipski
Slalom Gigant MężczyznPiotr Lipski
trener: Jarosław Smajdor

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn

14-16 października, Lublin

Halowa Piłka Nożna MężczyznKielich Bartosz, Niedźwiecki Mateusz, Woźniak Łukasz, Sałapatek Robert, Araszkiewicz Krzysztof,
Kaczmarek Mariusz, Radziwoń Łukasz, Ryngwelski Karol, Kalla Grzegorz, Chrobot Mateusz.
trener: Kamil Halec

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat

3-5 czerwca, Radom

Piłka SiatkowaRoman Chmielewski, Olgierd Koczorowski, Piotr Boreysza, Arkadiusz Pałatyński, Dariusz Żydanis, Jacek Wolański, Cezary Janiak, Krzysztof Kling, Paweł Mazurkiewicz
trener: Tomasz Kławsiuć

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących Kobiet i Mężczyzn w Bowlingu

15-17 kwietnia, Płock

MężczyznTomasz Pick
instruktor: Tomasz Pick

Rok 2015

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat

22-24 maja, Gdańsk

Piłka SiatkowaRoman Chmielewski, Olgierd Koczorowski, Piotr Boreysza, Cezary Janiak, Arkadiusz Pałatyński, Dariusz Żydanis, Jacek Wolański, Krzysztof Kling, Paweł Mazurkiewicz, Jerzy Tyszko
trener: Michał Deubel

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących Mężczyzn w Bowlingu

25 kwietnia, Wrocław

MężczyznTomasz Pick
instruktor: Tomasz Pick

Rok 2014

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat

13-14 września, Szczecin

Piłka SiatkowaRoman Chmielewski, Olgierd Koczorowski, Piotr Boreysza, Cezary Janiak, Arkadiusz Pałatyński, Dariusz Żydanis, Jacek Wolański, Krzysztof Kling, Paweł Mazurkiewicz, Marek Misków
trener: Michał Deubel

Rok 2013

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Żeglarstwie

20-23 września, Giżycko

ŻeglarstwoMarcin Bodnar, Mariusz Zimnowłocki, Jakub Grzeszak
instruktor: Marcin Bodnar

XIX Mistrzostwa Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością

20-23 września, Giżycko

Żeglarze niesłyszącyMarcin Bodnar, Karina Fruba, Anita Wąsik
instruktor: Marcin Bodnar

X Puchar Polski Żeglarzy z Niepełnosprawnością II Edycja

20-23 września, Giżycko

Żeglarze niesłyszącyMarcin Bodnar, Karina Fruba, Marta Markuszewska
instruktor: Marcin Bodnar

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat

11-12 maja, Warszawa

Piłka SiatkowaRoman Chmielewski, Arkadiusz Pałatyński, Dariusz Żydanis, Jacek Wolański, Cezary Janiak, Krzysztof Kling, Paweł Mazurkiewicz, Jacek Inglot, Mariusz Kamiński
trener: Roman Ławniczak