Oldboje rozegrali mecz w Raciborzu

Przez trzy dni (1-3.10.2021 r.) w Raciborzu rozgrywane były Ogólnopolskie Turnieje Niesłyszących w Piłce Siatkowej Oldbojów od 35 lat. Zorganizowany był przez Szkolny Klub Sportowy Głuchych Odra Racibórz, Polski Związek Sportu Niesłyszących, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta w Raciborzu. Zawody odbyły się w hali sportowej OSiR “Arena Rafako” przy ul. Łąkowej 31 w Raciborzu. Nasza drużyna wyruszyła w 8-osobowym składzie: Piotr Boreysza, Leszek Humaj, Robert Lewandowski, Andrzej Maciejewski, Paweł Mazurkiewicz, Krzysztof Młynarczyk, Rafał Nowak i Jacek Wolański.

W piątek 1 października odbyła się odprawa techniczna i losowanie kolejności gier w siatkówce na jutrzejszy dzień.

Na dwóch boiskach w hali „Arena Rafako” rywalizowało 7 klubów z całej Polski. W grupie A byli ODRA Racibórz, ŚWIT Wrocław, SPARTAN Lublin. Natomiast w grupie B znaleźli się: KORONA Szczecin, RADOMIG Radom i REYMAN Kraków.

W sobotę 2 października 2021 r. nastąpiło otwarcie Ogólnopolskiego Turnieju Niesłyszących w Siatkówce Oldbojów od 35 lat. W pierwszym dniu rozegrano 9 meczów. Nasi zawodnicy grali z RADOMIG Radom, niestety przegraliśmy z wynikiem 1:2. Podczas meczu niestety popełniono kilka błędów, no trudno, trzeba je przeanalizować i poprawić grę. Po obiedzie odbył się kolejny mecz z REYMAN Kraków. Mecz zakończył się 2:1 dla REYMAN Kraków.

Oficjalnie naszej drużynie nie udało się przejść do półfinału. Dwa razy przegrali i odpadli jako III grupa. W niedzielę rano Koroniarze wrócili do domu. Ciężka była rywalizacja, tu każdy chciał wygrać mecz. Choć była fajna przygoda i okazja na zamianę parę słów z kolegami z boiska z innych drużyn i spędzić czas w ich towarzystwie. Zachęcamy do dalszej pracy, warto próbować grać i walczyć o lepsze miejsca!

Miejsca drużyn w Ogólnopolskie Turnieje Niesłyszących w Piłce Siatkowej Oldbojów od 35 lat:

  1. ODRA Racibórz
  2. ŚWIT Wrocław
  3. REYMAN Kraków
  4. RADOMIG Radom
  5. KORONA Szczecin
  6. SPARTAN Lublin
  7. RES-GEST Rzeszów

Oto wypowiedzi naszych zawodników:

Paweł Mazurkiewicz:

“Grało się dobrze, choć były błędy, ale trudno. Miło nam się rywalizowało i grało.”

Piotr Boreysza:

“Słabo przygotowaliśmy się na turniej. Odeszli od nas dwóch czołowych zawodników, kilka zawodników mieli kontuzje i nie mogli z nami wyjechać. Za to pozyskaliśmy 4 nowych zawodników. Ogółem dobrze nam się grało.”