Oldboiści wywalczyli III miejsce

W piątek rano oldbojska drużyna siatkarska z klubu KORONA Szczecin pojechała do Gdańska na Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Piłce Siatkowej Oldbojów od 35 lat. Turniej ten odbywał się w dniach 9-11 października 2020 r. Drużyna wyruszyła w 7-osobowym składzie: Piotr Boreysza, Roman Chmielewski, Olgierd Koczorowski, Paweł Mazurkiewicz, Arkadiusz Pałatyński, Jacek Wolański i Dariusz Żydanis. W pierwszym dniu oprócz przygotowań do turnieju mieliśmy czas na zwiedzanie gdańskiej starówki. Nocleg odbył się w Gdańskim Domu Turystycznym, przy ul. Rzęsnej 1.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn: KORONA Szczecin, ODRA Racibórz, POMORZE Gdańsk, RADOMIG Radom, REYMAN Kraków i RES-GEST Rzeszów. W ostatniej chwili rezygnowały dwie drużyny – MAZOWSZE Warszawa i ŚWIT Wrocław. Do grupy A wylosowano trzy drużyny – POMORZE Gdańsk, KORONA Szczecin i RES-GEST Rzeszów. W grupie B byli: ODRA Racibórz, RADOMIG Radom i REYMAN Kraków. Na zebraniu ustaliliśmy, że mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów (trzeci set rozgrywany tie breakiem do 15 pkt.).

W sobotę po śniadaniu oldboje pojechali na halę Sportowej MRKS przy ul. Załogowej 1 w Gdańsku (obok słynnej stadionu LECHIA), tam były przygotowane dwa boiska. O 9.30 drużyna RES-GEST Rzeszów zagrała z POMORZE Gdańskiem oraz ODRA Racibórz z REYMAN Krakowem. Zawodnicy z Rzeszowa wygrali z gdańszczanami wynikiem 2:1, a na drugim boisku raciborzanie gładko pokonali drużynę z Krakowa wynikiem 2:0.

O 10:45 Szczecinianie podjęli walkę z rzeszowianami i wygrali wynikiem 2:0. Niestety jeden z naszych zawodników doznał kontuzji. Na drugim boisku grał RADOMIG Radom z REYMAN Krakowem i sensacja, krakowianie pokonali drużynę z Radomia wynikiem 2:1.

O 12:00 ostatnie mecze grupowe, na pierwszym boisku KORONA Szczecin i POMORZE Gdańsk, a na drugim ODRA Racibórz i RADOMIG Radom. Niestety Koroniarze przegrali z Pomorzanami wynikiem 0:2. Brak jednego Zawodnika sprawił trudność w ustawieniu. Ale w końcu awansowaliśmy do półfinału. A na drugim boisku ODRA wygrała z REYMAN z wynikiem 2:0.

Po obiedzie odbył się mecz o V miejsce i mecze półfinałowe. Pierwszy mecz to walka o V miejsce pomiędzy RES-GEST i RADOMIG z wynikiem 2:0.

W pierwszym półfinałowym spotkali się KORONA Z ODRĄ, w drugim POMORZE Z REYMANEM. Koroniarze walczyli z mistrzami z Raciborza, ale nie udało się ich pokonać. Ważne jednak, że graliśmy spokojnie i byliśmy przygotowani do walki o brązowy medal. Przegraliśmy z wynikiem 0:2. W drugim meczu półfinałowym gdańszczanie pokonali drużynę z Krakowa 2:0. Tak skończył długi sobotni dzień meczowy. Wszyscy pojechali do hostelu na kolację.

W niedzielę o 9:30 zaczynał się mecz o III miejsce, czyli pomiędzy KORONĄ  SzczecinREYMAN Krakowem. Nasza drużyna z łatwością pokonała wynikiem 2:0. Drugim meczem finałowym był pomiędzy ODRĄ Raciborzem a POMORZEM Gdańsk, raciborzanie obronili tytuł z wynikiem 2:0.

O 12 odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, medali i statuetki. Prezes POMORZA Gdańsk Piotr Gnyska ogłaszał wyniki – ŚWIT Wrocław i MAZOWSZE Warszawa zajęli ostatnie miejsce, czyli ex aequo VII miejsce, VI miejsce zajął RADOMIG Radom, V miejsce – RES-GEST Rzeszów. Prezes Piotr Gnyska wręczył dyplom dla REYMAN Kraków za zajęcie IV miejsca.  Dyplom i puchar za III miejsce odebrał kapitan KORONY Szczecin – Piotr Boreysza, a medale dostaliśmy do rąk. Dyplom i puchar za II miejsce dostała drużyna POMORZE Gdańsk.

Puchar i medale za zajęcie I miejsca dostali siatkarze z Radomia – ODRA.

Potem nastąpiło wręczenie nagród indywidualnych: 

 • najlepszy libero – Marcin Jarzambek (ODRA Racibórz),
 • najlepszy zagrywający – Tomas Mundok (ODRA Racibórz),
 • najlepszy rozgrywający – Roman Chmielewski (KORONA Szczecin),
 • najlepszy atakujący – Krzysztof Opęchowski (POMORZE Gdańsk),
 • najlepszy blokujący – Jakub Schmitd (POMORZE Gdańsk),
 • najlepszy przyjmujący – Dariusz Żydanis (KORONA Szczecin),
 • najlepszy zawodnik MPV – Jarosław Szyszka (ODRA Racibórz),
 • najstarszy zawodnik – Roman Chmielewski (KORONA Szczecin).

Po wręczeniu nagród zrobiliśmy wspólne zdjęcie dla jednego Zawodnika z POMORZE Gdańsk z życzeniami, by szybko wrócił do zdrowia.

To już ósmy medal zdobyty w Ogólnopolskich Turniejach Oldbojów w Siatkówce.

Zadowoleni wróciliśmy wieczorem do swoich domów.

Brawo Panowie!!!

Wyniki:

GRUPA A
1POMORZE Gdańsk-RES-GEST Rzeszów1:2
2RES-GEST Rzeszów-KORONA Szczecin0:2
3KORONA Szczecin-POMORZE Gdańsk0:2
GRUPA B
1ODRA Racibórz-REYMAN Kraków2:0
2REYMAN Kraków-RADOMIG Radom2:1
3RADOMIG Radom-ODRA Racibórz0:2
PÓŁFINAŁ
POMORZE Gdańsk-REYMAN Kraków2:0
ODRA Racibórz-KORONA Szczecin2:0
O III MIEJSCE
KORONA Szczecin-REYMAN Kraków2:0
FINAŁ
POMORZE Gdańsk-ODRA Racibórz0:2

Miejsca drużyn:

 1. ODRA Racibórz – złoty medal
 2. POMORZE Gdańsk – srebrny medal
 3. KORONA Szczecin – brązowy medal
 4. REYMAN Kraków
 5. RES-GEST Rzeszów
 6. RADOMIG Radom
 7. MAZOWSZE Warszawa
  ŚWIT Wrocław

Zapraszamy do oglądania fotorelacji:

Skip to content