Ahoj, nasi kajakarze w Szczecinie

Dzień 23 września zapisuje się w historii osób niesłyszących jako Międzynarodowy Dzień Języków Migowych. I będzie miał jeszcze jedną oprawę, spotkaliśmy się z naszym Zawodnikiem Mariuszem Zimnowłockim, który jako pierwszy (chyba!) niesłyszący kajakarz przemierza 1400 km w poprzek Polski od Przemyśla aż po Bałtyk… Jednym z przystanków po drodze był Szczecin, gdzie siedzibą jest Klub Sportowy SKSG KORONA Szczecin, do którego należy Mariusz.

W dniu 23 września 2020 r. nasi kajakarze: Mariusz Zimnowłocki, Włodzimierz Zimnowłocki i Wiesław Hołozubiec przepłynęli do Szczecina.  Zacumowali w Campingu Marina PTTK.  Wiadomo, że od 1 września 2020 roku rozpoczęła się „Wyprawa dla przyszłości” inicjowana przez Mariusza Zimnowłockiego – naszego Zawodnika SKSG KORONA Szczecin, jego Ojca Włodzimierza Zimnowłockiego i towarzysza podróży Pana Wiesława Hołozubca.

Ideą rejsu “Wyprawa dla przyszłości” jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niepełnosprawnych ze znalezieniem pracy. Mariusz przez 14 lat szukał zatrudnienia, chociaż doskonale radzi sobie w życiu. Rok temu, podczas przygotowań do rejsu, został zatrudniony w firmie jako monter prostych urządzeń elektrycznych. Znalazł ją wtedy, gdy o wyprawie zrobiło się głośno. Chociaż Mariusz ma już pracę, panowie nie zrezygnowali z wyprawy na kajakach. Chcą dalej pomagać osobom niepełnosprawnym w zdobywaniu zaufania u pracodawców i bez problemu podejmować pracę.

Prezes SKSG KORONA Szczecin zaprosił wszystkich na spotkanie z naszymi kajakarzami w dniu 23 września 2020 roku o godzinie 16:00 na terenie Campingu Marina PTTK. Przybyło troszkę osób, również naszych Zawodników nie zabrakło. Wśród gości byli Wiceprezydent Miasta Szczecina Pan Daniel Wacinkiewicz i Dyrektor Centrum Żeglarskiego Pan Krzysztof Łobodziec, Aleksander Doba, mieszkańcy Szczecina oraz sportowcy KORONA. Byli też znajomi trzech kajakarzy. Prezes Zarządu wręczył dyplomy, puchary dla kajakarzy oraz przekazał baner SKSG KORONY Szczecin dla naszego Zawodnika Mariusza Zimnowłockiego, żeby na zakończeniu wyprawy zwieńczył sukces „Wyprawa dla przyszłości”. Na mecie pojawią się również nasi Zawodnicy SKSG KORONY Szczecin z Koszalina i okolic, a także nasi sympatycy z DEAF BŁĘKIT Koszalin.

Szczecin przebił wszystkie miejscowości. Takiego powitania nigdzie nie było. Mariusz na pewno poczuł się dowartościowany i o to właśnie chodziło.

W sumie przemierzają 1400 km kajakiem od Przemyśla aż po Bałtyk…

Dosłownie i udanej realizacji celu wyprawy.

Dosłownie – czyli, żeby  do domu dotarli zgodnie z planem, wszyscy cali i zdrowi! Celowe – czyli żeby Pracodawcy przestali się bać zatrudniać osoby niepełnosprawne, m.in. również też osoby Głuche!

Trzymamy kciuki, żebyście wszyscy dotarli do mety… cały czas śledzimy Was … płyniemy sercem razem z Wami!

Ahoj!