Znów rekord Polski

7 marca 2020 w Szczecinie i Słupsku pobiegli nasi Zawodnicy Martyna Boguszewicz, Karina Fruba i Tomasz Pick.

Martyna Boguszewicz

7 marca 2020 nasza najmłodsza 14-letnia Zawodniczka Martyna Boguszewicz brała udział w Halowych Mistrzostwach Województwa LDK (Lekkoatletyka dla Każdego) odbywających się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rehabilitacji w Szczecinie przy ul. Litewskiej 20. Biegła 60 m razem z pełnosprawnymi Zawodnikami w czasie 8,56 s i pobiła halowy rekord Polski Niesłyszących do 16 lat. Dodatkowo wśród pełnosprawnych zawodników zdobyła II miejsce w tym mityngu! Dla porównania informujemy, że dotychczasowy rekord wśród Zawodników niesłyszących do 16 lat należał do Natalii Irek z IG Warszawy, która w roku 2018 uzyskała czas 8,89 s w Spale. Brawa dla Martyny!

Agata: Martyna, powiedz, czy to były Twoje pierwsze zawody wśród słyszących Zawodników? Jakie były wrażenia po tych zawodach?

Martyna: Dziękuję! Już kilka razy startowałam ze słyszącymi. Baaardzo się stresowałam.

Karina Fruba i Tomasz Pick

Jeszcze tego samego dnia nasi aktywni Zawodnicy Karina FrubaTomasz Pick wystartowali w „IV Słupskim biegu Kaziuków – Kaziukowa Piątka” w Słupsku na 6 km. Tomasz  zajął 10 miejsce z bardzo dobrym wynikiem 28:44:35, a Karina zajęła 43 miejsce z czasem 47:07:25.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.