Pierwsze letnie zgrupowanie przed zimowymi igrzyskami

W dniach 18-24.08.2019 w Szczecinku odbyło się pierwsze zgrupowanie kadry narodowej w narciarstwie alpejskim w skład, którego wchodzi aż trzech zawodników z naszego klubu SKSG KORONA.

Zgrupowanie miało na celu sprawdzanie kondycji naszych Zawodników. Podczas 5 intensywnych dni Zawodnicy trenowali na basenie, pływali na nartach wodnych (wybór Szczecinka na miejsce zgrupowania nie był przypadkowy – znajduje się tam najdłuższy wodny wyciąg narciarski w Polsce).

Ćwiczyli na rolkach, biegali oraz jeździli na rowerze dookoła jeziora Trzesiecko. Zawodnicy trenowali równowagę i koordynację oraz wytrzymałość. W międzyczasie Zawodnicy przyjechali do Szczecina potrenować pływanie na nartach wodnych za motorówką po Zalewie Szczecińskim. Dzień zakończyli konferencją prasową z radiem Szczecin (link) oraz Kurierem Szczecińskim. Podczas spotkania obecni byli również przedstawiciele KIA Polmotor, która wspiera nasz klub sportowy SKSG KORONA. Na zakończenie dnia w Szczecinie cała kadra narodowa udała się na obiad, ufundowany przez SKSG KORONA. Przed Zawodnikami Piotrem Lipskim, Markiem Toruńskim oraz Bruno Łukaszykiem (nieobecnym na zgrupowaniu z powodu kolidującego wyjazdu na lodowiec z PZN) cztery miesiące przygotowań, ciężkiej pracy oraz napiętego grafiku wypełnionego wieloma zgrupowaniami przed 19. Zimowymi Igrzyskami Głuchych „VALTELLINA-VALCHIAVENNA 2019” (Włochy), które odbędą się w dniach 12-21 grudnia 2019 roku.

Następne zgrupowanie kadry narodowej odbędzie się w dniach 13-19 października 2019 roku w Austrii.

Autor: Rzecznik prasowy SKSG KORONA Piotr Lipski.

Skip to content