Koroniarze w Szczecińskim Półmaratonie

W upalną niedzielę 25 sierpnia 2019 roku szczecińskie Jasne Błonia zamieniły się w miasteczko biegowe, gdzie odbył się 40. PKO Półmaraton Szczecin. Jak zwykle było bardzo kolorowo i tłoczno. To właśnie stąd o godz. 9 rano wyruszyli biegacze, którzy zmierzyli się z dwoma dystansami (10 km i 21,097 km).  Ponad 4 tys. biegaczy nie tylko ze Szczecina wyruszyło na trasy półmaratonu i 10 km. Na trasie stanęli również biegacze z takich państw jak Bułgaria, Mongolia czy USA. W tej grupie byli również nasi Koroniarze – Agata Kosztowny oraz Tomasz Pick, którzy wystartowali w półmaratonie, a Robert Sałapatek próbował swych sił na dystansie 10 km.

Trasa była trudna z powodu wysokiej temperatury. Pierwszy z Koroniarzy na mecie zgłosił się Robert Sałapatek, który przebiegł na dystansie 10 km i pobił swój rekord życiowy w czasie 00:48:08.

Po kolejnych 45 min na mecie pojawił się Tomasz Pick, który też poprawił swój rekord życiowy (czas 01:33:06).

Na następnego naszej Zawodniczki nie trzeba było długo czekać. Agata Kosztowny pojawiła się po 2 minutach. Było to wielkie zaskoczenie, bo pobiegła szybciej niż w poprzednim półmaratonie. Agata zgłosiła się na mecie z bardzo dobrym czasem 1:35:26 i zajęła wysokie VI miejsce w kategorii OPEN Kobiet i I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Taki wynik daje Agacie minimum na 2. Mistrzostwa Europy Głuchych w Maratonie w Essen (Niemcy), które odbędą się 13 października 2019 roku.

Brawa dla Naszych Zawodników!!!

Wyniki: domtel-sport.pl/wyniki,zawody

Korona do boju!!!