Brązowy medal Mistrzostw Świata dla Gosi

W dniach 6-15 września województwo świętokrzyskie stało się areną niezwykłego wydarzenia sportowego – Mistrzostw Świata Głuchych w Kolarstwie Szosowym. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło kolarzy z całego świata.

Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci Korony: Anita Arciszewska, Małgorzata Krawczyk oraz Łukasz Rozumek. Niestety, z powodu problemów zdrowotnych, Łukasz musiał wycofać się z rywalizacji, co przypomina nam o nieprzewidywalności sportu i znaczeniu zdrowia w życiu każdego sportowca.

Poniedziałek, 9 września, przyniósł emocjonujące chwile na lotnisku w Masłowie, gdzie dwie koroniarki – Anita i Małgorzata – wzięły udział w sprincie. Obie wykazały się znakomitą formą, awansując do ¼ finału. Mimo że nie udało się im przejść do półfinału, ich wyniki są godne podziwu. Małgorzata Krawczyk zajęła piąte miejsce, a Anita Arciszewska uplasowała się tuż za nią, na szóstej pozycji. Wyniki: 18127.pdf (domtel-sport.pl)

Środa, 11 września, była dniem triumfu dla Małgorzaty Krawczyk, która zdobyła brązowy medal w indywidualnej jeździe na czas w Bielinach. Złoty medal przypadł zawodniczce z Makau – Long Hoi, a srebro wywalczyła Niemka Blanca Metz. Anita Arciszewska również pokazała klasę, zajmując ósme miejsce. Wyniki: Etap-czasówka (domtel-sport.pl)

Te wyniki są świadectwem nie tylko talentu sportowego, ale także niezłomnego ducha i wytrwałości. Gratulacje dla wszystkich zawodników za ich osiągnięcia i ducha rywalizacji.

Nadchodzące zawody zapowiadają się równie emocjonująco. W piątek, 13 września, odbędzie się wyścig punktowy w Piekoszowie, a finałowe zmagania – wyścig ze startu wspólnego – zaplanowano na niedzielę, 15 września, w Strawczynie.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych etapów tych inspirujących mistrzostw i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Koroniarki.

Wyniki na żywo: World Deaf Cycling Championships 2024 – DOMTEL-SPORT