Wieści z mistrzostwa świata – dzień 5

Mistrzostwa Świata Głuchych w lekkoatletyce odbywają się od 18 do 24 lipca 2024 r. w Tajpej (Tajwan). Starty naszych koroniarzy (wytłuszczone nazwiska):

5 dzień – 22 lipca 2024 r. (poniedziałek)

Męska sztafeta 4×100 m w składzie Daniel Stempurski, koroniarz Daniel Kowalik, Grzegorz Kotowski i Szymon Krakowiak zajęli czwarte miejsce na świecie, zawodnik SKSG Korona Damian Szyszkowski siódmym zawodnikiem na świecie w biegu na 400 m ppł. i Martyna Boguszewicz ósmą zawodniczką na świecie w biegu na 200 m.

W przedostatnim dniu Mistrzostwa Świata Głuchych w lekkoatletyce o godzinie 18:30 (12:30 czasu polskiego) w biegu finałowym na 200 m Martyna Boguszewicz zajęła ósme miejsce z wynikiem 26.58 s. Mistrzem Świata Głuchych została Francuzka Pamera Losange z wynikiem 23.92 s (nowy rekord mistrzostw).

O godzinie 19:10 (13:10 czasu polskiego) w finale w biegu na 400 m ppł. Damian Szyszkowski zajął siódme miejsce z wynikiem 59.28 s. Mistrzem Świata Głuchych zdobył z Ekwadoru Emerson Alejandro Chala z wynikiem 52.85 s.

Ostatnia godzina o godzinie 19:45 (13:45 czasu polskiego) męska sztafeta 4x100m w składzie Daniel Stempurski, Daniel Kowalik, Grzegorz Kotowski i Szymon Krakowiak uplasowali się na czwartym miejscu z wynikiem 43.32s. Mistrzem Świata Głuchych wygrała Japonia z wynikiem 41.15s. (nowy rekord Mistrzostw).

Kolega z Kadry narodowej Oskar Kokoszewski zdobył tytuł Mistrza Świata Głuchych w pchnięciu kulą o wadze 7.26kg z wynikiem 16.64.

Kadra Narodowa mają w sumie 5 medali (🥇- 1,🥈- 1,🥉- 3), a jutro czeka ostatni dzień mistrzostw naszych zawodników w biegu na 5000 m kobiet Małgorzaty Mejki i mężczyzn Michała Wojciechowskiego. Również zobaczymy jutro finałowy bieg na 800 m Michała Kulpy i w sztafecie 4×100 m kobiet oraz 4×400 m mężczyzn.