Wieści z mistrzostwa świata – mamy dwa medale

Już po Mistrzostwa Świata Juniorów Głuchych w lekkoatletyce, gdzie nasi Koroniarze zdobyli w sumie 4 medale, które odbyły się w dniach 14-16 lipca 2024 r w Tajpej. Więcej informacji znajdziecie Państwo w dwóch artykułach: artykuł 1 artykuł 2.

A tej chwili to Mistrzostwa Świata Głuchych w lekkoatletyce odbywają się od 18 do 24 lipca 2024 r. również w Tajpej (Tajwan).

1 dzień – 18 lipca 2024 r. (czwartek)

Pierwsze starty w kategorii seniorów Mistrzostw Świata Głuchych w Lekkoatletyce rozpoczęły się w czwartek w czasie gorącej i wilgotnej pogody (ponad 40 st. Celsjusza) o godzinie 17:20 (11:20 czasu polskiego) wystąpili sprinterzy w biegu eliminacyjnym na 100 m tj. Daniel Kowalik i awansował do półfinału z czasem 11.58 s.

Następnie o godzinie 17:30 (11:30 czasu polskiego) w finale w pchnięciu kulą o wadze 4 kg startowała koroniarka Monika Kamińska i zajęła wysokie siódme miejsce z wynikiem 9.23 m. Mistrzem Świata Głuchych w pchnięciu kulą zdobyła Kolumbijka Daniela COLMENARES PENALOZA z wynikiem 14.59 a na drugim miejscu zajęła Ukrainka Nataliia URSULENKO z wynikiem 14.38 m, a na trzecim miejscu zajęła również Ukrainka Yuliia KYSYLOVA z wynikiem 12.23 m.

Później o godzinie 18:20 (12:20 czasu polskiego) wystartowali zawodnicy w biegu na 400 m Mateusz Borowski (51.34 s) i awansował do półfinału, które odbędą się piątek o godzinie 18:20 (12:20 czasu polskiego).

2 dzień – 19 lipca 2024 r. (piątek)

Nasz młody koroniarz Bartosz Brzezicki zdobył srebrny medal 🥈z wynikiem 1.95 m. Złoty medal zdobył Białorusin z neutralnym flagą „NDA” z wynikiem 1.98 m. Polak Karol Dąbrowski został brązowym medalistą Mistrzostw Świata Głuchych z wynikiem 1.89 m

W biegu półfinałowym 400 m Mateusz nie ukończył do mety.

W półfinale na 100 m Kobiet o godzinie 17:00 (11:00 czasu polskiego) w 1 serii Martyna Boguszewicz na mecie zajęła czwarte miejsce z czasem 12.53 s i awansowała do finału, a w drugiej serii zawodniczka SKSG Korona Karolina Jędrzejczyk zajęła siódme miejsce i uzyskała czas 14.07s. i nie awansowała do finału.

O godzinie 19:00 (13:00 czasu polskiego) w finale na 100 m kobiet startowała Martyna Boguszewicz i zajęła bardzo wysokie szóste miejsce z wynikiem 12.92 s. Mistrzem Świata Głuchych została białorusinka z neutralną flagą „NDA” Katsiaryna Zhurbenkova z wynikiem 12.16 s.

3 dzień – 20 lipca 2024 (sobota)

O godzinie 16:30 (10:30 czasu polskiego) koroniarka Monika Kamińska zdobyła w Tajpej brązowy medal 🥉 w rzucie młotem z nowym rekordem Polski wynikiem 41.70 m. Poprzedni rekord należała do Moniki Kamińskiej w dniu 18 maja 2024 roku w Warszawie z wynikiem 39.33. Wygrała Ukrainka Rymma FILIMOSHKINA z wynikiem 60.96 m.

Sztafeta 4×400 m mieszana zajęli czwarte w składzie trzech koroniarzy – Mateusz Borowski, Sara PlewczyńskaMartyna Boguszewicz, a czwartym ze Lublina Michał Kulpa z nowym rekordem Polski Niesłyszących.

Kolega z Kadry Narodowej – Oskar Gołębiowski w biegu finałowym o godzinie 18:15 (12:15 czasu polskiego) na 5 torze zdobył brązowy🥉medal Mistrzostw Świata Głuchych z wynikiem 48.02 s.

Koroniarz Damian Szyszkowski szóstym zawodnikiem na świecie w skoku o tyczce.

Wielkie gratulacje naszych zawodników i brawa dla trenera Rafała Śliwki.