Mamy kolejny medal – wieści z mistrzostwa świata – dzień 6

Mamy brązowy medal sztafety żeńskiej 4×100 m. W całym Mistrzostwach Świata Juniorów i Seniorów zdobyliśmy aż 7 medalów, w tym 4 medale kategorii juniorów (🥇🥈🥉🥉) i 3 medale kat. seniorów (🥈🥉🥉). Gratulacje!

We wtorek nastąpiła zmiana planu, zamiast wieczornej sesji zmienili na ranną sesję, z powodu zbliżającego burzy tropikalnej. Wtorek był ostatnim dniem Mistrzostw Świata Głuchych w lekkoatletyce, które odbywali się od 18 do 24 lipca 2024 r. w Tajpej na Tajwanie, startowali nasi koroniarzy (wytłuszczone nazwiska):

6 dzień – 22 lipca 2024 r. (wtorek)

Żeńska sztafeta 4×100 m w składzie Alicja Biedna, Natalia Nowaczyk, Sara PlewczyńskaMartyna Boguszewicz zdobyły na mecie brązowy medal Mistrzostw Świata Głuchych w Lekkoatletyce z nowym rekordem Polski Głuchych 50.04 s. Mistrzem została Ukraina, a srebro przypadli dziewczyny z Niemiec.

Sztafeta męska 4×400 m zajęła V miejsce na świecie z czasem 3:28.03 s w składzie Mateusz BorowskiDamian Szyszkowski wraz z kolegami Grzegorzem Kotowskim, Michałem Kulpą. Ostatecznie wygrała USA, a po tym druga Japonia i trzecia Kolumbia, a czwarta była Ukraina.

Małgorzata Mejka w biegu 5000 m kobiet zajęła czwarte miejsce z czasem 20:39.46 s.

Brawo lekkoatleci z Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych Korona, gratulacje dla Trenera Rafała Śliwki.