Mamy kolejne medale z Tajpej

Mamy w sumie 6 medali – 1 złoty, 3 srebrne i 2 brązowe (w tym zdobyte dwa medale wcześniej w dniu 14 lipca, pisaliśmy w artykule: tu link).

To był piękny ostatni dzień naszych zawodników na Mistrzostwach Świata Juniorów U20 Głuchych w Tajpej! Wtorek był trzecim i ostatnim dniem rozgrywek w Tajpej na stadionie olimpijskim „Taipei Municipal” w ramach Mistrzostw Świata Juniorów U20 Głuchych w Lekkoatletyce. Na starcie finałowym w biegu na 200 m mężczyzn o godzinie 17:30 (11:30 czasu polskiego) wystartował 17-letni Szymon Krakowiak, który zdobył srebrny medal z czasem 23.31 s (-0.2). Mistrzem Świata Juniorów U20 Głuchych został Japończyk Hayato Kakitsu z czasem 22.91 s (-0.2), a na trzecim miejscu uplasował się Yuu Kame z Japonii z czasem 23.45 s.

Fantastyczny bieg finałowy Martyny Boguszewicz ze Szczecina na 200 m kobiet o godzinie 17:50 (11:50 czasu polskiego) przyniósł jej brązowy medal z czasem 26.00 s (-0.7). Mistrzynią Świata została Hiszpanka Irene Aragon Vadillo z wynikiem 25.80 s, a na drugim miejscu znalazła się Niemka Tessa Lange z czasem 25.83 s.

O godzinie 18:10 (12:10 czasu polskiego) odbył się finał na 800 m. Wystartowali zawodnicy koroniarz Paweł Bondaruk i Damian Anders. Damian zdobył srebrny medal z wynikiem 2:02.10 s, a Paweł zajął czwarte miejsce z czasem 2:02.56 s. Mistrzem Świata Juniorów U20 Głuchych został zawodnik z Czech, Dalibor Tulak, z wynikiem 2:00.98 s.

Ostatni start o godzinie 19:00 (13:00 czasu polskiego), sztafeta 4×400 m (Nikolas Chardykow, Paweł Bondaruk, Damian Anders i Szymon Krakowiak), po długim proteście sędziów, przyniósł Polakom srebrny medal i nowy rekord Polski Niesłyszących Juniorów do lat 19 z czasem 3:38.77 s. Poprzedni rekord, który przetrwał aż 26 lat od 1998 roku, należał do klubu SAWA Warszawa w składzie Paweł Matejek, Piotr Szymański, Sebastian Turzyński i Robert Wnukowski z czasem 3:41.89 s. Złoty medal zdobyli Japończycy z czasem 3:31.34 s, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna z Malezji z czasem 3:40.46 s.

Trenerem zawodników przebywających w Tajpej jest Rafał Śliwka.

O godzinie 19:00 przyjechała z lotniska trzecia grupa seniorów wraz z trenerami, gdzie będą walczyć o czołowe lokaty na 5. Mistrzostwach Świata Głuchych w Lekkoatletyce, które będą się odbywać od 18 do 24 lipca również w Tajpej (Tajwan).

Wielkie gratulacje dla sportowców SKSG Korony – Martyny Boguszewicz (dwa brązowe) i Pawła Bondaruka (złoto i srebro). Wielkie brawa dla trenera Rafała Śliwki.

Wyniki: 2024年世界聽障青年田徑錦標賽-

Live Streaming 3 dzień:  (2) 7/16 – World Deaf Youth Athletics Championships 2024 – YouTube