Medalowy sukces kolarzy

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w kolarstwie szosowym, które odbyły się w Bychawie od 31 maja do 1 czerwca 2024 roku, zgromadziły wybitnych sportowców. Wśród nich znaleźli się Anita Arciszewska, Przemysław Hope, Małgorzata Krawczyk, Tomasz Pick i Łukasz Rozumek, reprezentujący barwy Korony.

W jeździe indywidualnej na czas kobiet triumfowała Małgorzata Krawczyk, osiągając czas 16:02.70, a jej siostra Anita Arciszewska zajęła trzecie miejsce z wynikiem 17:09.88. W kategorii mężczyzn brązowy medal przypadł Łukaszowi Rozumkowi za czas 13:41.61. Przemysław Hope zajął dobre ósme miejsce, a Tomasz Pick dziesiąte.

W wyścigu ze startu wspólnego Małgorzata Krawczyk ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium, pokonując dystans 78 kilometrów w czasie 2:08:11.685, a Anita Arciszewska zajęła czwarte miejsce. Wśród mężczyzn Łukasz Rozumek zdobył brąz na dystansie 116 kilometrów z czasem 2:58:45.688, a Przemysław Hope uplasował się na dziewiątej pozycji. Tomasz Pick niestety nie ukończył wyścigu.

Znakomite wyniki przyniosły Łukaszowi Rozumkowi, Anicie Arciszewskiej i Małgorzacie Krawczyk powołanie do Kadry Narodowej Niesłyszących na Mistrzostwa Świata Głuchych w kolarstwie szosowym, które odbędą się we wrześniu 2024 roku w województwie Świętokrzyskim. Gratulacje dla zawodników za ich osiągnięcia i życzenia powodzenia na nadchodzących mistrzostwach!

Dziękujemy za wsparcie Gminie Miasto Szczecin oraz firmie Demant.