Kalendarz imprez centralnych – 2024

Aktualizacja, dn. 26 marca 2023 r. (projekt nr 5)
(Zaznaczone czerwonym tłem to zmiana terminu lub miejsca)
(Mogą być jeszcze kolejne zmiany)

styczeń

I Światowe Igrzyska Młodzieży Głuchych
15-22.01., SAO PAULO (Brazylia)

luty

Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce​
17.02., SPAŁA

marzec

kwiecień

1. Międzynarodowy Turniej Niesłyszących w Tenisie Ziemnym
11-14.04., WARSZAWA
Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn
Mistrzostwa Polski Niesłyszących Par w Bowlingu
12-14.04., GRUDZIĄDZ
Mistrzostwa Europy Głuchych w Kolarstwie Górskim - MTB
15-21.04., ATTICA Region (Grecja) - ODWOŁANE
Zawody Niesłyszących w Żeglarstwie (klasa Hansa 303)
26-28.04., WILKASY
Turniej Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn - Grupa B
27.04., SZCZECIN

maj

Turniej Niesłyszących w Tenisie Ziemnym
16-19.05., SZCZECINEK
4. Mistrzostwa Europy Głuchych w Piłce Nożnej Kobiet
20.05.-1.06., ANTALYA (Turcja)
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce
25-26.05., SPAŁA
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Żeglarstwie (klasa PUCK)
28-30.05., PUCK
Zawody Niesłyszących w Żeglarstwie (klasa Windsurfing)
29-30.05., PUCK
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Żeglarstwie (klasa MARINER 19)
30.05-1.06., PUCK
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Szosowym
31.05-1.06., BYCHAWA
Spartakiada Sportowa Młodzieży dla Niesłyszącej
31.05-2.06., BYDGOSZCZ

czerwiec

Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w Badmintonie
7-9.06., SZCZECIN
Mistrzostwa Polski Niesłyszących Trójki w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn
Mistrzostwa Polski Niesłyszących Trójki w Bowlingu Masters
14-16.06., WARSZAWA
Turniej Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Oldbojów od 35 lat
14-16.06., RACIBÓRZ
Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów do lat 16 i do lat 19 w Lekkoatletyce
15-16.06., WROCŁAW/POZNAŃ

lipiec

1. Mistrzostwa Świata Głuchych Juniorów w Lekkoatletyce
14-16.07., TAJPEJ (Tajwan)
5. Mistrzostwa Świata Głuchych w Lekkoatletyce
18-23.07., TAJPEJ (Tajwan)

sierpień

12. Mistrzostwa Europy Głuchych w Bowlingu
5-17.08., BRUKSELA (Belgia)

wrzesień

Mistrzostwa Świata Głuchych w Żeglarstwie
5-15.09., NIDA (Litwa)
Mistrzostwa Świata Głuchych w Kolarstwie Szosowym
6-15.09., ŚWIĘTOKRZYSKIE Region (Polska)
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Koszykówce 3x3 Kobiet i Mężczyzn
7-8.09., PRUSZKÓW
Turniej Niesłyszących w Koszykówce 3x3 Oldbojów od 35 lat
7-8.09., PRUSZKÓW
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-osobowej Mężczyzn
13-15.09., SZCZECIN
Zawody Niesłyszących w Biegach Przełajowych
20-21.09., POZNAŃ
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Górskim
29.09., OTWOCK

październik

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn - Gr. A
18-20.10., SZCZECIN
Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w Tenisie Stołowym
25-26.10., CZĘSTOCHOWA

listopad

Mistrzostwa Świata Głuchych w Kolarstwie Górskim - MTB
2-10.11., SATORALJAUJHELY Region (Węgry)
Turniej Niesłyszących Par Mieszanych w Curlingu
8-9.11., ŁÓDŹ
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Curlingu Kobiet i Mężczyzn
9-11.11., ŁÓDŹ
Turniej Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów od 35 lat
15-17.11., RACIBÓRZ
Drużynowe Turniej Niesłyszących w Bowlingu
22-24.11., GDAŃSK/BIELSKO-BIAŁA

grudzień