Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących – Spała 2024

W weekend 17 lutego 2024 roku w Centralnym Ośrodku Olimpijskim w Spale odbyły się tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce.

Impreza była zorganizowana przez Polski Związek Sportu Niesłyszących i dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W Mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowali się  zawodnicy z Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych KORONA . Podczas zmagań w Spale wywalczyli aż 16 medali (6 – 8 – 2 ) w oficjalnej klasyfikacji medalowej.

Padły nowe Halowe Rekordy Polski w biegu sztafetowym 4×200 m kobiet w składzie Aniela Kortas, Karolina Jędrzejczyk, Sara Plewczyńska i Martyna Boguszewicz z wynikiem 1:52.55 s. Poprzedni rekord ustanowiony był przez nasze zawodniczki w ub. roku w Spale na Halowych Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce z czasem 1:52.62 s przez sztafetę w składzie: Nowaczyk Natalia, Jędrzejczyk Karolina, Plewczyńska Sara, Boguszewicz Martyna.

W klasyfikacji medalowej wygrał Szczeciński Klub Sportowy Głuchych KORONA 16 medali (20 medali nieoficjalne). Drugie miejsce zajął Lubelski Klub Sportowy Głuchych „Spartan” Lublin, a trzecie miejsce Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ŚWIT Wrocław.