Mamy srebro z Światowej Igrzysk Młodzieży Głuchych

Szczecinianka Aniela Kortas wicemistrzynią Światowych Igrzysk Młodzieży Głuchych w Sao Paulo w Brazylii w biegu sprinterskim na 100 m!!!
Uroczysta ceremonia otwarcia Światowych Igrzysk Młodzieży Głuchych

W środę 17 stycznia 2024 roku w eliminacjach na 100m chłopców o godzinie 10:00 czasu brazylijskiego zawodnik z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących ŚWIT Szymon Krakowiak zajął czwarte miejsce z czasem 12.30 s i awansował na szczęście małym “q” do finału A. Niestety Szymon spóźnił się w starcie o ułamki setne.

W finale o godzinie 11:10 czasu brazylijskiego Szymon Krakowiak zajął bardzo dobre 6 miejsce z nowym rekordem życiowym 11.59 s. (+1.5).  Złoty medal Światowych Igrzysk Głuchych zdobył Japończyk Okamoto Hayato z czasem 11.05 s, drugie miejsce zajął Tajwańczyk Wei Yu-Tze 11.07 s, a trzecie miejsce Węgier Szigeti Miklos Edgar 11.15 s.

O godzinie 10:15 czasu brazylijskiego w biegu eliminacyjnym na 100 m dziewcząt Aniela Kortas i Amelia Antoniak Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących ŚWIT awansowały do ścisłego finału. W finale o godzinie 11:15 Aniela Kortas zdobyła srebrny medal Światowy Igrzysk Młodzieży Głuchych z bardzo dobrym wynikiem 14.36 s w przeciwnym wietrze – 1.6 m/s, a Amelia Antoniak zajęła również bardzo dobre 5 miejsce z czasem 15.98 s.

Złoty medal zdobyła Włoszka Bornaghi Daphne z wynikiem 13.22 s, a trzecie miejsce zajęła Tajwańka Chen Yun-Hsuan z czasem 14.54 s.

Dekoracja medalowa zawodniczki Anieli Kortas odbędzie się w piątek 19 stycznia 2024 roku.

Dziś, czyli 18 stycznia 2024 r., rozpoczną starty w bieg sprinterskim na 200 m chłopców i dziewcząt. Startują nasi lekkoatleci m.in. Szymon Krakowiak i Damian Anders z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących ŚWIT o godzinie 10:00 czasu brazylijskiego i Aniela Kortas oraz Amelia Antoniak z Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących ŚWIT o godzinie 12:15 czasu brazylijskiego.

Trenerem wszystkich zawodników jest Rafał Śliwka.