Koroniarka zdobyła medal w maratonie

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy Niesłyszących w maratonie odbywają się w cyklu czteroletnim połączone z maratonem HCA Marathon z pełnosprawnymi zawodnikami. Gospodarzem Mistrzostw Europy została Dania, a organizatorem wydarzenia byli Europejska Organizacja Sportu Głuchych (EDSO) i Duńska Federacja Sportu Głuchych Dansk Døve-Idrætsforbund.

Sponsorem wydarzenia był William Demant Fonden, Oticon People First, Puma, Bruhn, Bambusa, OK, Kaiser Sport&Ortopedi, Rejsechefen, Christensen Kjarulff.

Mistrzem Europy Głuchych Kobiet została najszybsza bezkonkurencyjna reprezentantka z Niemiec Alder-Baerens Nele z wynikiem 2:58:33. Drugie miejsce wśród kobiet zajęła Włoszka Gogna Cristina z czasem 3:05:02, a trzecie miejsce w tej kategorii zajęła nasza Koroniarka Agata Kosztowny (3:12:45). Na czwartym miejscu zajęła Małgorzata Mejka z wynikiem 3:17:28, a Monika Nowak piąte miejsce (3:17:50), obaj pochodzą z  szczecińskiego klubu SKSG KORONA.

Wśród mężczyzn mistrzem Europy Głuchych został nasz Polak Tomasz Gawroński z bardzo dobrym czasem 2:39:42. Pozostałe miejsca na podium Mistrzostw Europy Głuchych w debiucie maratońskim zdobył srebrny medal Michał Wojciechowski (2:41:41), a trzecie miejsce zajął reprezentant z Hiszpanii Gonzalez Valiente Juan z czasem 2:42:43 a Rafał Nowak nie ukończył do mety.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcy ukończenia maratonu!!!

Wyniki: Sportstiming – HCA Marathon 2023

LiveStreaming: HCA Marathon 2023 – YouTube

Zdjęcia: 3. Mistrzostwa Europy Niesłyszących w maratonie – Odense 2023 (24.09.2023r.) – Zdjęcia Google