Nasi lekkoatleci przebywają w Bydgoszczy

W okresie 24 lipca do 3 sierpnia 2023 roku 14-stu naszych zawodników przebywali w Bydgoszczy na Zawiszy na Zgrupowaniu Kadry Narodowej Niesłyszących w Lekkoatletyce.  Również są zawodnicy z innego klubu w Kadrze w sumie 31 niesłyszących zawodników oraz 4 trenerów m.in. Marek Jaros, Janusz Gąsowski i nasz klubowy Trener Rafał Śliwka. Zawodnicy przebywają w trzygwiazdkowym hotelu Zawisza.

Treningi odbywały się dwa razy dziennie na stadionie, hali, siłowni oraz na wybiegach w pobliskim pięknym  leśnym parku – Myślęcinek.

To był ostatni etap przygotowań do najważniejszych imprez 11. Mistrzostw Europy Niesłyszących w Lekkoatletyce i 5. Mistrzostw Europy Niesłyszących Juniorów w Lekkoatletyce. Mistrzostwa odbędą się w dniu 21-26 sierpnia 2023 roku w Szczecinie na stadionie im. Wiesława Maniaka przy ulicy Litewskiej 20.

Pobyt na zgrupowaniu to też czas przygotowań do Mistrzostw Europy Niesłyszących w Maratonie, które odbędą się w dniach 24 września 2023 roku w mieście Odense (Dania).

Lista zawodników powołanych na Zgrupowanie są to:

 1. Martyna Boguszewicz
 2. Mateusz Borowski
 3. Paweł Bondaruk
 4. Bartłomiej Janda
 5. Karolina Jędrzejczyk
 6. Paulina Golinska
 7. Agata Kosztowny
 8. Aniela Kortas
 9. Daniel Kowalik
 10. Małgorzata Mejka
 11. Natalia Nowaczyk
 12. Sara Plewczyńska
 13. Damian Szyszkowski
 14. Natalia Maciejewska

Redaktor: Agata Kosztowny