Worek medali ze Spały

W sobotę 11 marca 2023 roku w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce. Ta impreza była zorganizowana przez Polski Związek Sportu Niesłyszących i dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczecińscy zawodnicy wywalczyli aż 21 medali (9-6-6),  poprawiając rekordy życiowe. Nasze zawodniczki  ustanowiły także Halowy Rekord Polski w sztafecie 4×200 m poprawiając wynik po  32 latach.

Koroniarze wygrali w klasyfikacji medalowej wśród 12 klubów z całej Polski, a także w klasyfikacji punktowej z dorobkiem 157 pkt. Drugie miejsce zajął Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ŚWIT (116 pkt), a z kolei trzecie  miejsce przypadło Lubelskiemu Klubowi Sportowemu Głuchych SPARTAN z dorobkiem 91 pkt.

• bieg 800 m K – Małgorzata Mejka – 2:47.65 s,
  • skok w dal M – Sebastian Salwa – 5.31 m.

Świetne  wyniki uzyskali także nasi  najmłodsi zawodnicy:

• Paweł Bondaruk – bieg 800 m przy czasie 2:12.02 – 4 miejsce oraz bieg 1500 m przy czasie 4:31.21 s – 4 miejsce,
  • Milena Golinska (urodzona w roku 2010) – bieg 60 m w finale przy czasie 9.51 s i zajęła 8 miejsce.

Wielkie brawa dla Zawodników i Trenera Rafała Śliwki!!!

Przypominamy, że w tym roku w sierpniu odbędą się 11. Mistrzostwa Europy Niesłyszących w Lekkoatletyce i 5. Mistrzostwa Europy Juniorów Niesłyszących w Szczecinie na stadionie Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego na ul. Litewskiej 20.

Dziękujemy  panom  Krzysztofowi Bondarukowi i Pawłowi Mazurkiewiczowi za zdjęcia zrobione podczas mistrzostw.