Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła nas w 2022 roku

Szczeciński Klub Sportowy Głuchych otrzymał w grudniu 2021 roku dofinansowanie z Fundacji PKO Banku Polskiego na organizację zajęć sportowych dla podopiecznych. Projekt był zrealizowany do końca września 2022 roku. Dzięki temu dofinansowaniu mogliśmy:

 1. zakupić obuwie dla naszych lekkoatletów dostosowane do potrzeb do rangi ogólnopolskiej;
 2. zakupić stroje sportowe, koszulki, dresy również dostosowane do potrzeb do rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej (m.in. 24. Letnie Igrzyska Olimpijskie odbywające się w Caxias do Sul odbywające się w dniach 1-15 maja 2022 roku);
 3. opłacić kadrę trenerską;
 4. wydatkować na dojazdy, wyjazdy na imprezy sportowe, mityngi, Mistrzostwa Polski Niesłyszących;
 5. opłacić zakwaterowanie i wyżywienie Zawodników na wyjazdowej imprezie sportowej.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Fundacji PKO Banku Polskiego za okazane wsparcie i dzięki takiemu działaniu z dumą ogłaszamy, że nasz Szczeciński Klub Sportowy Głuchych KORONA Szczecin zdobył łącznie do końca września 2022 roku 38 medali złotych, 19 medali srebrnych oraz 25 medali brązowych w następujących imprezach:

 1. Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce w Spale 19 lutego 2022 roku,
 2. Halowe Mistrzostwa Województwa w Lekkoatletyce w Szczecinie 26 lutego,
 3. Letnie Igrzyska Olimpijskie Głuchych w Caxias do Sul (Brazylia) odbywające się w dniach 1-15 maja 2022 roku,
 4. Ogólnopolskie Mistrzostwa Niesłyszących w Lekkoatletyce Juniorów do lat 16 i 19 lat w Warszawie w dniach 3-5 czerwca 2022 roku,
 5. I Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej w Warszawie w dniach 3-5 czerwca 2022 roku,
 6. Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Szosowym Kobiet i Mężczyzn w Bychawie w dniach 3-5 czerwca 2022 roku,
 7. NCDC Cup – mityng lekkoatletyczny w Szczecinie w dniu 5 czerwca 2022 roku,
 8. Ogólnopolskie Mistrzostwa Niesłyszących w Żeglarstwie w Pucku w dniach 16-18 czerwca 2022 roku,
 9. Ogólnopolskie Mistrzostwa Niesłyszących w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn (Indywidualne i Pary) w Warszawie w dniach 25-26 czerwca 2022 roku,
 10. Mistrzostwa Świata Głuchych w Żeglarstwie w Pucku w dniach 28 sierpnia – 4 września 2022 roku,
 11. Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce w Lublinie w dniach 17-18 września 2022 roku,
 12. Spartakiada Sportowa Młodzieży dla Niesłyszących w Raciborzu w dniu 30 września 2022 roku.

Dziękujemy w imieniu całego Zarządu, Trenerów oraz naszych Zawodników za wsparcie finansowe naszego klubu sportowego Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych KORONA Szczecin i z dumą oświadczamy, że działanie Fundacji PKO Banku Polskiego dało współmierne efekty i pozwoliło nam na uprawianie profesjonalnego sportu niesłyszących na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dzięki temu również nasi Zawodnicy wyszli z marginesu społecznego i czuli się częścią społeczeństwa światowego. Nasze sukcesy sportowe są tego dowodem, że każda wsparta złotówka nie poszła na marne i odzwierciedla odbicie w zdobytych medalach i trofeach sportowych. Staramy się w kolejnych latach o kolejne sukcesy, będziemy bardzo ciężko trenować, żeby udowodnić światu, że my osoby niesłyszące jesteśmy tego warci i potrafimy zapracować na sukcesy sportowe.

Dziękujemy Fundacji PKO Banku Polskiego za wsparcie!

Skip to content