Przywieźli worek medali z Lublina

W dniach 17–18 września 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Lublinie. Te dwa dni  były dla 19 zawodników z naszego klubu sportowego KORONA bardzo udanym czasem pełnym sukcesów i rekordów życiowych. Nasi wspaniali zawodnicy zdobyli aż 30 medali (13 złotych, 7 srebrnych i 10 brązowych). Na podziw zasługuje to, że każdy z naszych zawodników startujący w Mistrzostwach zdobył medal. 

Dzięki udanym startom w klasyfikacji medalowej i punktowej KORONA Szczecin zajęła I miejsce z 11 klubów w całej Polsce.  

W sobotę zdobyliśmy 18 medali w następujących konkurencjach:

  • pchnięcie kulą K (4 kg) – Marta Maciejewska III miejsce;
  • rzut oszczepem M (800g) – Damian Szyszkowski III miejsce;
  • 1500 m K – Agata Kosztowny I miejsce;
  • 100 m K – Martyna Boguszewicz I miejsce i Sara Plewczyńska III miejsce;
  • 100 m M – Bartłomiej Janda I miejsce i Daniel Kowalik II miejsce;
  • 400 m K – Sara Plewczyńska I miejsce;
  • 400 m M – Damian Szyszkowski II miejsce;
  • skok wzwyż M – Bartosz Brzezicki I miejsce i Damian Szyszkowski III miejsce;
  • pchnięcie kulą M (7,26 kg) – Paweł Mazurkiewicz III miejsce;
  • rzut oszczepem K  (600g) – Marta Maciejewska I miejsce;
  • sztafeta 4 x 100 m K – KORONA Szczecin (Martyna Boguszewicz, Natalia Nowaczyk, Karolina Jędrzejczak, Sara Plewczyńska) I miejsce;
  • młot K (4 kg) – Marta Maciejewska II miejsce;
  • młot M (7,26 kg) – Paweł Mazurkiewicz III miejsce i Michał Stryczyński IV miejsce;
  • sztafeta 4 x 400 m MIX – KORONA Szczecin (Daniel Kowalik, Sara Plewczyńska, Damian Szyszkowski, Martyna Boguszewicz) I miejsce i KORONA Szczecin II (Salwa Sebastian, Jędrzejczyk Karolina, Brzezicki Bartosz, Nowaczyk Natalia) III miejsce.

W następnym dniu, w niedzielę w ulewnym i chłodnym dniu SKSG Korona Szczecin zdobyła 11 medali:

  • dysk K (1 kg) – Marta Maciejewska I miejsce;
  • 5000 m M – Tomasz Pick III miejsce;
  • skok w dal K – Natalia Nowaczyk II miejsce;
  • 800 m K – Monika Nowak I miejsce i Agata Kosztowny II miejsce;
  • dysk M (2 kg) – Michał Stryczyński III miejsce;
  • 200 m K – Martyna Boguszewicz I miejsce;
  • skok w dal M – Bartłomiej Janda I miejsce i Sebastian Salwa II miejsce;
  • sztafeta 4 x 400 m K – KORONA Szczecin (Martyna Boguszewicz, Natalia Nowaczyk, Karolina Jędrzejczak, Sara Plewczyńska) I miejsce oraz KORONA Szczecin II (Karina Fruba, Ewa Urban, Małgorzata Koczorowska, Agata Kosztowny) III miejsce;
  • sztafeta 4 x 400 m M – KORONA Szczecin (Damian Szyszkowski, Sebastian Salwa, Bartosz Brzezicki, Mateusz Pająk) II miejsce. 

Z pełnymi workami medali, wykończeni, zmęczeni, ale szczęśliwi i z uśmiechem na twarzy wrócili do domu. 

Trenerowi Rafałowi Śliwce dziękujemy za fachowe przygotowanie i efektywną pracę ze sportowcami lekkoatletyki. 

KIA Polmotor bardzo dziękujemy za wypożyczenie samochodu. 

Wyniki: sksg.szczecin.pl…3829.pdf

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: