Nieudany turniej w piłce nożnej

W dniach 24-26 czerwca 2022 roku w Żernikach Wrocławskich odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn zorganizowany przez Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ŚWIT Wrocław jako współorganizacja wraz z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. W turniejach brali udział drużyny,  m. in.: KORONA Szczecin, MAZOWSZE Warszawa, SPARTAN Lublin i ŚWIT Wrocław. W składzie Korony Szczecin znaleźli się:

 1. Mateusz Borucki
 2. Bartosz Brzezicki
 3. Krystian Buza
 4. Filip Gałązka
 5. Przemysław Hope
 6. Bartosz Kielich
 7. Krzysztof Korsak
 8. Tomasz Mól
 9. Karol Ryngwelski
 10. Damian Szyszkowski
 11. Kamil Szymański
 12. Rafał Śliwka – trener
 13. Łukasz Woźniak
 14. Adam Wójcik

Mistrzem Polski został SPARTAN Lublin, a nasza drużyna KORONA niestety zajęła IV miejsce.

Wyniki:

Nr
Data, godz.
Gospodarz
Gość
Wynik
1
24.06, 16:00
ŚWIT Wrocław
MAZOWSZE Warszawa
5:4 (2:2)
2
24.06, 18:30
KORONA Szczecin
SPARTAN Lublin
9:0 (2:0)
3
25.06, 10:00
MAZOWSZE Warszawa
KORONA Szczecin
5:4 (0:3)
4
25.06, 12:30
SPARTAN Lublin
ŚWIT Wrocław
5:0 (2:0)
5
26.06. 9:00
MAZOWSZE Warszawa
SPARTAN Lublin
1:3 (1:3)
6
26.06,11.30
ŚWIT Wrocław
KORONA Szczecin
1:0 (0:0)
Miejsce
Drużyna
Mecze
Punkty
Bramki
Z-R-P
I
SPARTAN Lublin
3
9
17:1
3-0-0
II
ŚWIT Wrocław
3
6
6:9
2-0-1
III
MAZOWSZE Warszawa
3
3
10:12
1-0-2
IV
KORONA Szczecin
3
o
4:15
0-0-3

Wypowiedz Trenera Rafała Śliwki:

”Długo wydawało się, że nasi Zawodnicy (czyli Korony Szczecin) kontrolują mecze ze Spartanem Lublin, Mazowszem Warszawą i Świtem Wrocław. 3 porażki to ostatecznie 4 miejsce. W pierwszej połowie wszystkich meczy nasi Zawodnicy byli w bardzo dobrej dyspozycji, ale niestety passa zmieniła się w drugiej połowie i  przepadła szansa na utrzymanie dobrych  wyników z I połowy, np. w sobotę w meczu z Mazowszem Warszawą w pierwszej połowie wygrywaliśmy 3:0, a potem w II połowie przegraliśmy mecz wynikiem 4:5 z wielu powodów: wpierw czerwona kartka naszego zawodnika Przemysława Hopy, a w niedzielę osłabiona była drużyna i początkowo  zremisowaliśmy w pierwszej połowie 0:0 , ale niestety zakończyło się wynikiem 1:0 dla Świtu Wrocław.

Patrząc na wynik trudno w tym momencie stwierdzić, że zagraliśmy dobre mecze, ale jako trener uważam, że my naprawdę zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie bez nieobecnych w tym turnieju zawodników: Roberta Sałapatka, Grzegorza Kallę, Roberta Ekierta i innych oraz z powodu pauzowania kartek Przemysława Hopy, Filipa Gałązki, a także poważnej kontuzji Bartosza Brzezickiego oraz Kamila Szymańskiego.

Pogoda była upalna i było ponad 30 stopni – mimo to uważam, że należy się szacunek dla  naszych zawodników Korony!

Taki jest sport i mimo, że stworzyłem dużo dogodnych sytuacji, to jednakże mam nadzieję, że jeszcze w tym roku powalczymy chociaż o medal na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Futsalu oraz awansujemy na przyszłorocznych MPN w Piłce Nożnej 11-osobowej.” 

Głowa do góry! Brak było kilku podstawowych piłkarzy, ale niestety z powodu niedawnych zmian terminu turnieju nie mogli brać udział w meczach, mieli już swoje zobowiązania. Będziemy trzymać kciuki w futsalu i oby wszyscy byli w kompletnym, doborowym składzie!

 

Skip to content