Nieudany turniej w piłce nożnej

W dniach 24-26 czerwca 2022 roku w Żernikach Wrocławskich odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn zorganizowany przez Wrocławski Klub Sportowy Niesłyszących ŚWIT Wrocław jako współorganizacja wraz z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. W turniejach brali udział drużyny,  m. in.: KORONA Szczecin, MAZOWSZE Warszawa, SPARTAN Lublin i ŚWIT Wrocław. W składzie Korony Szczecin znaleźli się:

14. Adam Wójcik

Mistrzem Polski został SPARTAN Lublin, a nasza drużyna KORONA niestety zajęła IV miejsce.

Wypowiedz Trenera Rafała Śliwki:

”Długo wydawało się, że nasi Zawodnicy (czyli Korony Szczecin) kontrolują mecze ze Spartanem Lublin, Mazowszem Warszawą i Świtem Wrocław. 3 porażki to ostatecznie 4 miejsce. W pierwszej połowie wszystkich meczy nasi Zawodnicy byli w bardzo dobrej dyspozycji, ale niestety passa zmieniła się w drugiej połowie i  przepadła szansa na utrzymanie dobrych  wyników z I połowy, np. w sobotę w meczu z Mazowszem Warszawą w pierwszej połowie wygrywaliśmy 3:0, a potem w II połowie przegraliśmy mecz wynikiem 4:5 z wielu powodów: wpierw czerwona kartka naszego zawodnika Przemysława Hopy, a w niedzielę osłabiona była drużyna i początkowo  zremisowaliśmy w pierwszej połowie 0:0 , ale niestety zakończyło się wynikiem 1:0 dla Świtu Wrocław.

Patrząc na wynik trudno w tym momencie stwierdzić, że zagraliśmy dobre mecze, ale jako trener uważam, że my naprawdę zagraliśmy jeden z najlepszych meczów w tym sezonie bez nieobecnych w tym turnieju zawodników: Roberta Sałapatka, Grzegorza Kallę, Roberta Ekierta i innych oraz z powodu pauzowania kartek Przemysława Hopy, Filipa Gałązki, a także poważnej kontuzji Bartosza Brzezickiego oraz Kamila Szymańskiego.

Pogoda była upalna i było ponad 30 stopni – mimo to uważam, że należy się szacunek dla  naszych zawodników Korony!

Taki jest sport i mimo, że stworzyłem dużo dogodnych sytuacji, to jednakże mam nadzieję, że jeszcze w tym roku powalczymy chociaż o medal na Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Futsalu oraz awansujemy na przyszłorocznych MPN w Piłce Nożnej 11-osobowej.”

Głowa do góry! Brak było kilku podstawowych piłkarzy, ale niestety z powodu niedawnych zmian terminu turnieju nie mogli brać udział w meczach, mieli już swoje zobowiązania. Będziemy trzymać kciuki w futsalu i oby wszyscy byli w kompletnym, doborowym składzie!