Kolarskie święto z podwójnym złotym medalem w tle

W dniach 3-6 czerwca w Bychawie koło Lublina odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Szosowym Kobiet i Mężczyzn (w konkurencji jazdy indywidualnej na czas oraz wyścigu ze startu wspólnego). W pierwszym dniu, w piątek 4 czerwca 2022 roku, rozegrano jazdę indywidualną na czas na dystansie 9 km. Z Mężczyzn 1. miejsce zajął Paweł Arciszewski, który bezkonkurencyjnie po raz piąty zdobył tytuł Mistrzowski. Drugi był Mariusz Bilewski, który nieznacznie o sekundę był szybszy od Łukasza Rozumka. Wśród kobiet 1. miejsce zajęła nasza Koroniarka Anita Krawczyk zdobywając po raz pierwszy tytuł Mistrzowski. Drugie miejsce przypadło Patrycji Kuczyńskiej, a trzecie Dominice Jóźwiakowskiej.

W sobotę 5 czerwca 2022 roku na 78 km trasie w strugach ulewnego deszczu odbył się wyścig ze startu wspólnego Kobiet. Pierwsze miejsce ponownie zajęła Anita Krawczyk, pokonując Patrycję Kuczyńską oraz Dominikę Jóźwiakowską.

Mężczyźni rywalizowali na dystansie 116 km. Pierwsze miejsce zajął Paweł Arciszewski wygrywając finisz z Łukaszem Budnym jako drugim oraz Łukaszem Rozumkiem z 3 lokatą.

Po wyścigach odbyła się dekoracja medalistów i uroczysta kolacja w Łowisku Pod Pstrągiem w Prawiednikach, gdzie medale wręczał Prezes Polskiego Związku Sportu Niesłyszących Wojciech Stempurski oraz Jarosław Janiec – członek zarządu PZSN.

Wyniki:

Pierwszego dnia Mistrzostw rozegrano jazdę indywidualną na czas na dystansie 9 km.

6. Yashnyk Aleksandr (Wars Warszawa)

Drugiego dnia Mistrzostw rozegrano wyścigi ze startu wspólnego na dystansie 78 km Kobiety i 116 km Mężczyźni.