Sprawdzian przez Mistrzostwami Polski Niesłyszących w Kolarstwie Szosowej

Nasza Zawodniczka Anita Krawczyk zajęła II miejsce – w kategorii open – na zawodach V edycji Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza odbywającego się w dniu 28 maja 2022 roku w Woli Okrzejskiej. Start spod Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. W swojej kategorii wiekowej K30 zajęła 1 miejsce z wynikiem 01:32:12. Brawa dla Anity!

O sobie napisała na swoim profilu FB:

Nie było łatwo z powodu silnego wiatru nawet do 50 km/h. Walczyłam z ulewnym deszczem i gradem aż do mety, byłam cała mokra i zmarznięta, nie mogłam ruszać stopami.

Naprawdę ciężko opowiedzieć, bo to jest taki sport i doświadczenie . Dlatego kolarstwo szosowe to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu . Cieszyłam się z tego wczorajszego wyścigu, naprawdę było fajnie bo dla mnie to jest nauka i doświadczenie i rozwijam się dalej

Jestem z siebie dumna i chce wygrać dla siebie bo jestem szczęśliwa.”

Przypominamy, że w dniach 3-5 czerwca odbywają się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Szosowym Kobiet i Mężczyzn w Bychawie koło Lublina. Trzymamy kciuki, żeby Anita stanęła na bardzo wysokim podium!