Nikita u nas trenuje

Na Miejskiej Stadionu Lekkoatletycznego MOSiR im. Wiesława Maniaka spotkać można młodego Ukraińca trenującego w klubie sportowym KORONA. Nasz gość trenuje w sprincie (bieg 100 m i 200 m) pod okiem trenera Rafała Śliwki. Nazywa się Nikita Khlus i ma 18 lat, od urodzenia nie słyszy i porozumiewa się w języku migowym. Pochodził z miasta Charkowa, podczas wojny ukraińsko-rosyjskiej uciekł ze starszym bratem słyszącym do Polski. Jego ojciec nie żyje, a matka walczy z Rosjanami i jest w Kijowie.

Szczecinianka – pani Katarzyna przyjęła obu uchodźców – brat Nikity pracuje w Szczecinie jako technik dentystyczny, a Nikita szuka pracy. Nikita trafił do naszego klubu dzięki wsparciu Moniki Pyrek. To właśnie dzięki niej informacja o zawodniku dotarła do trenera Korony Rafała.  Trener Rafał i  nasz Klub przyjęli młodego sportowca  na treningi oraz zawody wspólnie z polskimi głuchymi zawodnikami.  Na treningach Nikita poznał cudownych przyjaciół którzy pomagają mu w tym trudnym czasie.

Skip to content