Kalendarz imprez centralnych 2022

Aktualizacja, dn. 25 stycznia 2022 r. 
(Zaznaczone czerwonym tłem to zmiana terminu lub miejsca)
(Mogą być jeszcze kolejne zmiany)

styczeń

luty

Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce​
19.02., SPAŁA

marzec

XIII i XIV Gala Mistrzów Sportu Niesłyszących
19.03., KRAKÓW

kwiecień

Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn
1-3.04., WARSZAWA
Mistrzostwa Polski Niesłyszących Pary Trójek w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn
1-3.04., WARSZAWA

maj

XXIV Letnie Igrzyska Głuchych
1-15.05., CAXIAS DO SUL (Brazylia)
Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów do lat 16 i do lat 19 w Lekkoatletyce
20-22.05., WARSZAWA
Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów od 35 lat
27-29.05., RZESZÓW

czerwiec

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Szosowym
3-4.06., BYCHAWA
1. Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej
3-5.06., WARSZAWA
Eliminacje Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Grupa słabsza
3-5.06., SZCZECIN
Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-os. Kobiet
3-5.06., WISŁA
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Żeglarstwie (klasa Puck i klasa 2020)
15-19.06., PUCK
Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-os. Mężczyzn – Grupa A
17-19.06., WARSZAWA
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn
24-26.06., OLSZTYN

lipiec

Międzynarodowe Zawody Bowlingowe Niesłyszących
22-24.07., GDAŃSK (Polska)

sierpień

5. Mistrzostwa Europy Głuchych Juniorów w Lekkoatletyce
25-27.08., SZCZECIN (Polska)
2. Mistrzostwa Świata Głuchych w Żeglarstwie
27.08-4.09., PUCK (Polska)

wrzesień

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-os. Kobiet
9-11.09., WARSZAWA
Turnieje Jubileuszowe z okazji 25-lecia GKSN Pomorze w Bowlingu, Piłce Nożnej i Szachach
9-11.09., GDAŃSK
Spartakiada Sportowa Młodzieży dla Niesłyszącej
9-11.09., RACIBÓRZ
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce
16-18.09., ŁÓDŹ
100 lat Polski Ruch Sportu Niesłyszących
22-24.09., WARSZAWA
Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Kolarstwie Górskim
25.09., OTWOCK
Ogólnopolskie Zawody Niesłyszących w Biegach Przełajowych
30.09-1.10., POZNAŃ
Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-os. Mężczyzn
30.09-2.10., LUBLIN

październik

Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Piłce Siatkowej Oldbojów od 35 lat
7-9.10., KRAKÓW
6. Mistrzostwa Europy Głuchych w Halowej Piłce Nożnej Kobiet i Mężczyzn
13-22.10., PESCARA (Włochy)
Drużynowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn
14-16.10., SZCZECIN
Ogólnopolski Turniej Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów od 35 lat z okazji MDG
14-16.10., RZESZÓW
Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Piłce Siatkowej Mężczyzn
21-23.10., RACIBÓRZ
Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn
28-30.10., RADOM

listopad

Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn
18-19.11., BIELSKO-BIAŁA
Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn
18-20.11., GLIWICE/WISŁA
Ogólnopolski Turniej Pucharowy Niesłyszących w Curlingu Kobiet i Mężczyzn
18-20.11., ŁÓDŹ
Mistrzostwa Polski Niesłyszących MASTER w Bowlingu Kobiet i Mężczyzn
19-20.11., BIELSKO-BIAŁA

grudzień

Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Narciarstwie Alpejskim
9-11.12., KLUSZKOWCE