Korona wyróżniona na Gali Sportowców.

W poniedziałek 20 grudnia 2021 roku przedstawiciele KORONY wzięli udział w Gali Sportowców w Domu Kultury „Krzemień”. Gala ta była podsumowaniem 67. Plebiscytu Sportowego „Kuriera Szczecińskiego”. Podczas uroczystości ogłoszono wybranych poprzez głosowanie czytelników Kuriera Szczecińskiego najlepszych pełnosprawnych sportowców i trenerów. Zwycięzcami zostali: olimpijczyk Patryk Dobek i trener Kosta Runjaić. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Kuriera Szczecińskiego, „PLEBISCYT KURIERA. Patryk Dobek najlepszy, Kosta Runjaic trenerem roku! (24kurier.pl).  Wręczono także nagrody Plebiscytu 75-lecia „Kuriera Szczecińskiego”, który nie odbył się w ubiegłym roku z powodu pandemii. W tym plebiscycie laureatem został mistrz olimpijski i mistrz świata Marek Kolbowicz, a wśród szkoleniowców najlepszym okazał się wychowawca całej plejady kolarskich mistrzów – Waldemar Mosbauer.

Mecenasem sportu Anno Domini 2021 została Grupa Polmotor za projekt KIA Polmotor SPORT. Grupa Polmotor wspiera, m.in. Patryka Dobka, a także szczecińskich tenisistów i również też jest od lat sprawdzonym sponsorem SKSG KORONA.

Konrad Kijak, dyrektor handlowo-administracyjny w Grupie Polmotor, przemawiał w swoim podziękowaniu i jednocześnie wspomniał o wspieraniu naszego klubu sportowego SKSG KORONA. 

Juniorem roku został młody, utalentowany pięściarz Bokserskiego Klubu Sportowego Skorpion Szczecin Mateusz Urban.

Za najlepszych zawodników niepełnosprawnych uznali trójkę czołowych uczestników igrzysk paraolimpijskich Tokio 2020: tenisistkę stołową Natalię Partykę, tenisistę stołowego Patryka Chojnowskiego oraz lekkoatletkę Joannę Oleksiuk. 

Specjalne wyróżnienie w tej kategorii postanowiono przyznać klubowi SKSG KORONA Szczecin. To wyróżnienie było adresowane dla sportowców Korony, którzy świetnie spisali się w Mistrzostwach Świata Niesłyszących w Lekkiej Atletyce. Podczas mistrzostw zdobyli srebrne medale – Bartłomiej JandaDaniel Kowalik, a brązowe – Mateusz BorowskiAgata Kosztowny i Rafał Nowak.

Odebraliśmy wyróżnienie i przemawialiśmy:

„Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i zainteresowanie się sportem głuchych. Jest to pierwszy w historii naszego klubu udział w plebiscycie Kuriera Szczecińskiego. Jest to dla nas tym bardziej ważne, że w 2022 roku będziemy obchodzili 10-lecie działalności Szczecińskiego Klubu Sportowego Głuchych KORONA.

Polski Sport Głuchych również ma wieloletnią tradycję – w roku 2022 minie 100 lat od powstania pierwszego Warszawskiego Klubu Sportowego Głuchych WARS

Sportowcy niesłyszący z naszego klubu biorą udział w Mistrzostwach Europy, Świata oraz w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych odnosząc spore sukcesy. Nasi sportowcy będą reprezentować Polskę w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Brazylii, które odbędą się w maju 2022 roku. Ze Szczecina wyruszy 16-osobowa grupa, w której są lekkoatleci, piłkarki i piłkarze nożni, siatkarze czy kręglarze. 

Plebiscyt taki jak ten daje szansę na przełamanie bariery komunikacyjnej i pokazanie środowiska osób niesłyszących i ich dokonań. Dlatego nasza dzisiejsza obecność na tej sali jest tak ważna.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie grupie Polmotor, która jest niezawodnym i wielkim przyjacielem naszego klubu.”

Po tej gali, organizator plebiscytu zaprosił do wspólnego zdjęcia i potem na poczęstunek oraz wspólne rozmowy.

Dziękujemy “Kurier Szczeciński” za wyróżnienie!

Skip to content