Mamy złoto i srebro w bowlingu!

W sobotę 6 listopada 2021 r. odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Bowlingu  Kobiet i Mężczyzn w MK Bowling znajdującym się w Galerii Galaxy w Szczecinie. Do rywalizacji o tytuł Mistrza Polski stanęli  zawodnicy z 9 klubów: Korona Szczecin, Mazowsze Warszawa, Pomorze Gdańsk, Reyman Kraków, Spartan Lublin, ŚKSN Rybnik, Świt Wrocław, TON Poznań oraz Wars Warszawa. W zawodach wzięło udział 37 sportowców (zgłoszone 3 osoby zrezygnowały z powodów osobistych). Zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy  i rywalizowali na 12 torach – każdy zawodnik rozegrał 6 gier indywidualnych.

Wśród ośmiu kobiet w jednej grze najwięcej punktów uzyskała Mazowszanka Marta Milo z Warszawy (203 punktów). Zawodniczka ta również została Mistrzynią Polski Niesłyszących wśród Kobiet zdobywając w sumie 1092 punkty. Kolejne miejsca zdobyły: srebrny medal – Magdalena Kozłowska z Korony Szczecin  (1064 pkt), brązowy medal – Klaudia Gnyska z Pomorza Gdańska (1010 pkt).

A wśród 29 mężczyzn, najwięcej punktów – 248 – w jednej grze uzyskał Tomasz Zarek z Lublina Spartan, ale nie zdobył mistrzostwa Polski, lecz brązowy medal z sumą 1211 pkt w całych rozgrywkach.

Mistrzem Polski Niesłyszących został nasz Koroniarz Michał Pick zdobywając w sumie 1289 pkt. Zawodnik ten również pobił nieoficjalny Rekord Mistrzostwa Polski Niesłyszących (poprzedni rekord Polski należał do Pawła Szymczaka z kwietnia 2016 roku zdobywając wówczas 1275 pkt w Płocku ).  Srebrny medal w kategorii Mężczyzn zdobył Mariusz Sońta z Reyman Krakowa (1217 pkt).

Gratulujemy wszystkim medalistom! Dziękujemy Zawodnikom i Organizatorom za wspaniałą sportową atmosferę na turnieju.