Wicemistrzostwo Polski po raz drugi z rzędu

W dniach 11-13 czerwca 2021 roku odbył się Finał Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-sto osobowej Mężczyzn na murawie organizowany we Wrocławiu. Nasi piłkarze pod okiem trenera Rafała Śliwki odnieśli wielki sukces zdobywając po raz drugi tytuł wicemistrzostwo Polski Niesłyszących (w ubiegłym roku zdobył także w Szczecinie – srebrny medal). Naszym pierwszym celem był podium, a drugim celem było utrzymanie się w grupie A. Obydwa cele zostały wykonane z powodzeniem!  Brali udział 4 drużyny: KORONA Szczecin, ŁKSG Łódź, SPARTAN LublinŚWIT Wrocław. Organizatorem Mistrzostw Polski jest Polski Związek Sportu Niesłyszących i Wrocławski Klub Sportowy Głuchych ŚWIT Wrocław. Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W finale zespół Korony pokonał ze Świtem Wrocław 4:2, z ŁKSG Łodzią 6:0. Przegraliśmy z Mistrzem Polskim (również ubiegłego roku) Spartanem Lublin 3:1. Najlepszym bramkarzem Mistrzostw Polski Niesłyszących został uznany (źródło PZSN) Bartosz Kielich. ŁKSG Łódź odpadła z grupy A. W przyszłym roku 2022 w Finale dołącza się MAZOWSZE Warszawa, która w odbywających się Eliminacjach do Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej – Grupa B w dniu 5 czerwca 2021 roku w Gliwicach pokonała drużynę MIG Piast Gliwice 4:0 (1:0).

Wyniki:

Piątek11.06.2021
NrGodz.GospodarzGościeWynik
116.00ŚWIT WrocławŁKSG Łódź10:2 (3:1)
218:30SPARTAN LublinKORONA Szczecin3:1 (1:0)
Sobota12.06.2021
310:00ŁKSG ŁódźSPARTAN Lublin0:2 (0:0)
412:30KORONA SzczecinŚWIT Wrocław4:2 (4:1)
Niedziela13.06.2021
59:00KORONA SzczecinŁKSG Łódź6:0 (1:0)
611:30ŚWIT WrocławSPARTAN Lublin0:8 (0:2)

Tabela końcowa:

MiejsceDrużynaMeczePunktyBramkiZw.-Rem.-Przegr.

1 – Bartosz Wdowiak – ŁKSG Łódź

Tabela i wyniki PN oraz strzelcy: sksg.szczecin.pl…2878.pdf (źródło PZSN)

Tak jak się spodziewałem, nie był to łatwy mecz, ale zaprocentowało nasze większe doświadczenie w przyszłości. Zawodnicy zaimponowali walecznością – pisze nasz klubowy Trener Rafał Śliwka.