Kolejne udane weekendy lekkoatletów

W dniu 29 maja 2021 (sobota) w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Województwa ZZLA Zachodniopomorskiego w Lekkoatletyce. Niestety pogoda nie dopisała zbytnio (było chłodno, wiał zmienny wiatr), ale mimo to nasi lekkoatleci uzyskali świetne wyniki, również w tym padły rekordy życiowe. Najlepiej spisała się najmłodsza 16-letnia zawodniczka Martyna Boguszewicz, która zdobyła srebrny medal Mistrzostw Województwa ZZLA U18 w biegu na 200 m i brązowy medal U18 ZZLA w biegu na 100 m.  Trenerem wszystkich podopiecznych jest Rafał Śliwka.

Nasi Zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

100 m – Bartłomiej Janda 11.31 s (+2.7) (pierwszy start),

100 m – Natalia Nowaczyk 14.31 s (+2.0) SB,

100 m – Martyna Boguszewicz 13.00 s (+2.8) PB – brązowy medal Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego U18,

100 m – Damian Szyszkowski 11.99 s (+2.7) PB,

100 m – Daniel Kowalik 11.49 s (+2.4) PB,

200 m – Daniel Kowalik  – 23.70 s (+2.3) PB,

200 m – Damian Szyszkowski 23.89 s (+2.1) SB,

200 m – Martyna Boguszewicz 27.04 s (+2.8) PB – srebrny medal Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego U18,

400 m – Damian Szyszkowski 54.70 s,

skok wzwyż – Bartosz Brzezicki (KORONA Szczecin/ISKRA Białogard) – 1.93 PB – złoty medal Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego U20.

W dniu 29 maja 2021 r. (sobota) w Krakowie na meczu U18 Podkarpackie-Śląskie-Świętokrzyskie i Małopolskie na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego wystartowali poza konkurencją trzech naszych zawodników KORONY, tj. Mateusz Borowski, Monika Nowak oraz Rafał Nowak.

400 m – Mateusz Borowski (KORONA Szczecin/AZS AWF Kraków) – 51.38 s SB,

1500 m – Monika Nowak 5:19.24 s SB,

800 m – Rafał Nowak (KORONA Szczecin/Budowlani Częstochowa) – 2:05.28 s.

W dniu 30 maja 2021 r. w Gnieźnie wystartowali Tomasz Pick, Rafał Nowak i Monika Nowak w XVII Biegu Europejskim na 10 km.

Rafał Nowak zajął 1 miejsce OPEN w biegu na 10km z bardzo dobrym czasem 34:53 s, a Tomasz Pick zajął 9 miejsce w OPEN, a w swojej kategorii wiekowej M50 – 2 miejsce z czasem 38:40 s. Wśród kobiet drugie miejsce OPEN zajęła nasza Koroniarka Monika Nowak z wynikiem 42:18 s.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a także rekordów życiowych na kolejnych startach!!!