Ze Spały przywieziono aż 16 medali…

Szczęśliwa 13-stka lekkoatletów KORONA Szczecin przywiozła aż 16 medali z Centralnego Ośrodka Olimpijskiego w Spale, gdzie w dniu 6 marca 2021 roku rozegrały się Halowe Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce. Impreza została zorganizowana przez Polski Związek Sportu Niesłyszących i została dofinansowana z puli finansowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Najlepszą Zawodniczką naszej reprezentacji okazała się najmłodsza lekkoatletka Martyna Boguszewicz, która zdobyła 2 złote medale oraz pobiła dwa rekordy Polski do lat 16 i do lat 19 w biegu 200 m. Trener Rafał Śliwka miał powody do zadowolenia i oczekuje dalszego potwierdzenia wykonanej ciężkiej pracy podczas kolejnych, wyjazdowych zgrupowań Kadry Narodowej naszych reprezentantów lekkoatletów na kolejne zawody rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej oraz w współudziale wraz z pełnosprawnymi lekkoatletami organizowanymi przez ZZLA i PZLA. Przypominamy, że nasz klub sportowy KORONA Szczecin w tym roku uzyskał licencję klubową w Polskim Związku Lekkiej Atletyki (pierwszy klub sportowy w historii Polskiego Związku Sportu Niesłyszących).

Zawodnicy SKSG KORONA Szczecin łącznie zdobyli 4 złote, 9 srebrnych i 3 brązowe medale zarówno w konkurencjach biegowych, jak i technicznych.

medal-zloty-mmc7071

Złoto wywalczyli: Martyna Boguszewicz w biegu na 60 m i 200 m, Bartłomiej Janda w skoku w dal oraz Bartosz Brzezicki w skoku wzwyż. 

medal-zloty-mmc7071 (1)

Srebrne medale zdobyli: Barbara Skrzypczak w biegu na 800 m i 1500 m, Daniel Kowalik w skoku w dal, Bartłomiej Janda w biegu na 60 m i 200 m, Mateusz Borowski w biegu na 400 m, Marta Maciejewska i Paweł Mazurkiewicz w pchnięciu kulą oraz sztafeta mężczyzn 4×200 m.

medal-zloty-mmc7071 (2)

Brązowe medale zdobyła Karolina Jędrzejczyk w biegu na 60 m, Daniel Kowalik w biegu na 60 m i sztafeta kobiet 4×200 m. 

W klasyfikacji medalowej i punktowej nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce na 8 przybywających klubów sportowych z całej Polski. Nasz Klub Sportowy zdobył najwięcej medali, ale w klasyfikacji medalowej uzyskał 2 miejsce, 1 miejsce zajął SPARTAN Lublin, który miał w tej klasyfikacji o 5 złotych medali więcej od nas, co pozwoliło im zająć wysoką lokatę. W klasyfikacji punktowej również zajęliśmy 2. miejsce z notą 127 punktów.

A oto wyniki indywidualne naszych Zawodników:

 1. Martyna Boguszewicz – złoto w biegu na 60 m i 200 m;
 2. Mateusz Borowski – srebro w biegu na 400 m;
 3. Bartosz Brzezicki – złoto w skoku wzwyż;
 4. Bartłomiej Janda – złoto w skoku w dal oraz srebro w biegu na 60 m i 200 m;
 5. Karolina Jędrzejczyk – brąz w biegu na 60 m;
 6. Daniel Kowalik – srebro w skoku w dal i brąz w biegu na 60 m;
 7. Marta Maciejewska – srebro w pchnięciu kulą;
 8. Paweł Mazurkiewicz – srebro w pchnięciu kulą;
 9. Tomasz Pick – 5 miejsce w biegu na 800 m i 1500 m;
 10. Sebastian Salwa – 7 miejsce w biegu na 60 m;
 11. Barbara Skrzypczak – srebro w biegu na na 800 m i 1500 m;
 12. Damian Szyszkowski – 4 miejsce w biegu na 400 m i 7 miejsce w biegu na 200 m;
 13. Ewa Urban – 5 miejsce w biegu na 1500 m i 6 miejsce w biegu na 800 m;
 14. Sztafeta kobiet (Karolina Jędrzejczyk, Martyna Boguszewicz, Barbara Skrzypczak i Ewa Urban) – brąz;
 15. Sztafeta mężczyzn (Sebastian Salwa, Bartłomiej Janda, Daniel Kowalik i Damian Szyszkowski) – srebro.

Łącznie zdobyliśmy aż 16 medali! Gratulujemy i dziękujemy za uzyskanie tak bardzo dobrych wyników. Lekkoatleci naprawdę pokazaliście, że Was było stać i Wasz wysiłek został doceniony na podium! Gratulujemy również Trenerowi Rafałowi Śliwce za trud włożony w szkolenie naszych Lekkoatletów. Życzymy wszystkim naszym Lekkoatletom oraz Trenerowi kolejnych sukcesów sportowych!

Te sukcesy nie pojawiłyby się bez dofinansowania zajęć treningowych z dotacji Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz z Gminy Miasto Szczecin.

Bezpieczny transport Zawodników i Trenera na zawody samochodami marki KIA, które zostały użyczone przez Grupę Polmotor, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy!!!

Dziękujemy również Firmom za zaufanie i wspieranie naszym zmaganiom sportowym: DEMANT Szczecin, POLAR, Firma Polanik, JOMA Salon Poznań, TENZI, WISH Pharmaceutical, BOSMAN Szczeciński, Centrum Finansowe Głuchych.

Na imprezie pojawiła się Telewizja TVP3 „Spotkania w Świecie Ciszy”, której transmisję zapowiadała na sobotę 20 marca 2021 roku. Zapraszamy do obejrzenia w TVP3 relacji z HMPN w LA naszych Zawodników!

 

W galerii zdjęć poniżej można zobaczyć rywalizacje najlepszych polskich niesłyszących lekkoatletów. Nie zabrakło emocji i zaciętej walki o podium! Zawodnicy i zawodniczki oraz Trener SKSG KORONA prezentują się dumnie na zdjęciu poniżej – zapraszamy do fotogalerii:

Skip to content