Futsal kobiet bez sensacji… powtórka z zeszłego roku.

W dniach 26-28 marca 2021 roku w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet, gdzie organizatorem był Polski Związek Sportu Niesłyszących, a współorganizacji jako wolontariat podjął się Mazowiecki Klub Sportowy Niesłyszących MAZOWSZE Warszawa.

W sobotę o 9 rano odbył się mecz między MAZOWSZE Warszawa a MIG PIAST LEJDIS Gliwice i zakończył sie bez niespodzianki wygraną Mazowszanek 9:1 (do I połowy 7:0).

O 11 godzinie, czyli 2 godziny później nasze Koroniarki zagrały ze ŚWIT Wrocławiem i było początkowo bardzo ciężko, walka była wyrównana, ale ostatecznie KORONA Szczecin pokonała ŚWIT Wrocław 8:3 (do połowy 2:1).

Po południu, o godz. 15 rozpoczął się mecz pomiędzy ŚWIT Wrocław a MAZOWSZE Warszawa i znów gospodynie nie były znów gościnne, bo pokonały ŚWITczanki aż 14:1 (do I połowy 8 do zera dla Mazowszanek).

Po 17-tej rozpoczął się mecz pomiędzy MIG PIAST LEJDIS Gliwice a KORONA Szczecin. Z rozmowy on-line z Trenerką Justyna Siwek dowiedzieliśmy się, że nasze dziewczyny były bardzo zmotywowane i trzymaliśmy kciuki, żeby dobra passa znów przyszła do nas…. no i przyszła!

W drugim spotkaniu KORONIARKI Szczecin pokonały MIG PIAST LEJDIS wynikiem 8:1 (do I połowy 4:0). I cieszyło nas 6 punktów zdobyte dzisiaj, gdyż zapewnił nam awans do 2 miejsca. Walczymy o kolejne 3 punkty jutro! Ale może być ciężko!

W niedzielę o godz. 9  zagrały nasze KORONIARKI z gospodyniami MAZOWSZANKAMI Warszawa.

Mecz zakończył się bez niespodzianki i przewidywalnie. Zakończył się zwycięstwem Mazowszanek, które po raz 5 zdobyły Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Futsalu Kobiet.

A my zapewniliśmy sobie II miejsce, czyli srebrny medal.

Wynik meczu MAZOWSZE Warszawa – KORONA Szczecin 14:1 (4:0)

O godzinie 11, czyli  2 godziny później ŚWIT Wrocław zagrał z MIG PIAST LEJDIS Gliwice. I zakończył się zwycięstwem MIG PIAST LEJDIS Gliwice wynikiem 2:1 (1:0).

Trzeba nadmienić fakt, że nasza żeńska drużyna została osłabiona. 2 nasze piłkarki zostały przetransferowane do MIG PIAST LEJDIS Gliwice, 1 piłkarka z powodu turbulencji związanej z COVID-19 miała odwołany lot do Polski, 2 piłkarki były niedyspozycyjne i w sumie mieliśmy 4 piłkarki. Na szczęście Polski Związek Sportu Niesłyszących stanął na wysokości i zorganizował dziewczyny z ŁKSG Łódź.