Nasi lekkoatleci po 1. dniu ze wspaniałymi wieściami.

Nasi lekkoatleci po 1. dniu ze wspaniałymi wieściami.

Nasi Zawodnicy spisali się po 1. dniu i zdobyli łącznie 15 medali, w tym aż 9 złotych, 4 srebrne oraz 2 brązowe. Niektórzy zajęli też wysokie IV miejsca.

Wspaniale spisali się nasi lekkoatleci w odbywających się w Lublinie Mistrzostwach Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w Lekkoatletyce w dniach 12-13 września 2020 roku.

Mamy 9 złotych medali w kategorii:

  • 100 m Kobiet, U16
  • 100 m Mężczyzn, U19
  • pchnięcie kulą Kobiet
  • 100 m Kobiet, senior i PB
  • 100 m Mężczyzn, senior
  • rzut oszczepem Kobiet
  • sztafeta 4×100 m Kobiet
  • skok w dal Mężczyzn
  • sztafeta mieszana 4×400 m 2K+2M *

* Po raz pierwszy padł Rekord Polski w sztafecie 4x400m mieszanych w historii PZSN.

Zdobyliśmy 4 srebrne medale w kategorii:

  • 1500 m Kobiet, senior
  • 100 m Kobiet, senior i PB·
  • sztafeta 4×100 Mężczyzn
  • skok w dal Mężczyzn

Kolejne 2 brązowe medale zdobyliśmy w kategorii:

  • pchnięcie kulą Mężczyzn
  • 400 m Kobiet

Miejsca naszych Zawodników:

  • Martyna Boguszewicz – złoto – 100 m, U16
  • Daniel Kowalik – złoto – 100 m, U19
  • Marta Maciejewska – złoto – pchnięcie kulą
  • Anita Krawczyk – srebro – 1500 m
  • Małgorzata Koczorowska – IV m. – 1500 m
  • Tomasz Pick – IV m. – 1500 m
  • Martyna Boguszewicz – złoto – 100 m senior i PB
  • Karolina Jędrzejczyk – srebro – 100 m senior i PB
  • Bartosz Janda – złoto – 100 m senior
  • Daniel Kowalik – IV m. – 100 m senior
  • Sebastian Salwa – VI m. – 100 m senior
  • Paweł Mazurkiewicz – brązowy – pchnięcie kulą
  • Izabela Kuźniak – brązowy – 400 m
  • Justyna Kozyra – IV m. – 400 m
  • Damian Szyszkowski – IV m. – 400 m
  • Marta Maciejewska – złoto – rzut oszczepem
  • Sztafeta kobiet (Izabela Kuźniak, Justyna Kozyra, Karolina Jędrzejczyk i Martyna Boguszewicz)– złoto – 4×100 m
  • Sztafeta mężczyzn (Sebastian Salwa, Bartek Janda, Daniel Kowalik i Damian Szyszkowski)– srebro – 4×100 m
  • Tomasz Pick – IV m. – 3000 m
  • Bartosz Janda – złoto – skok w dal
  • Rafał Pietrzykowski – srebro – skok w dal
  • Sztafeta mieszana (Justyna Kozyra, Karolina Jędrzejczyk, Daniel Kowalik i Damian Szyszkowski) – złoto – 4×400 m
  • Korona II – Sztafeta mieszana (Anita Krawczyk, Izabela Kuźniak, Sebastian Salwa i Tomek Pick) – IV m. – 4×400 m

Trenerem klubowym i kadrowym Juniorów jest Rafał Śliwka.

Naszym Zawodnikom oraz Trenerowi naprawdę serdeczne gratulujemy tak wysokich wyników i liczymy na kolejne medale w jutrzejszych Mistrzostwach!

Trzymamy kciuki!!!

Impreza sportowa jest zorganizowana przez Lubelski Klub Sportowy Głuchych „SPARTAN” z Lublina, zaś głównym organizatorem jest Polski Związek Sportu Niesłyszących z siedzibą w Lublinie!

Nasi Zawodnicy pojechali na Mistrzostwa Polski Niesłyszących dwoma użyczonymi samochodami marki KIA dzięki uprzejmości Grupie Polmotor! Bardzo dziękujemy – dzięki temu komfortowo nasi Zawodnicy dojechali na Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w Lekkoatletyce!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji