Dopięli swego. Mamy złoto!!!

Nasi Żeglarze wzięli po raz trzeci udział w regatach w tym roku i trzykrotnie okazali się najlepsi. Tym razem zdobyli Mistrzostwo Polski Niesłyszących w Żeglarstwie, które zorganizował Polski Związek Sportu Niesłyszących we współpracy z Warszawskim Klubem Sportowym Głuchych WARS w dniach 04-06 września 2020 roku w Pucku.
Od lewej: Marcin Łuczywek, Anita Bodnar, Marcin Bodnar.

Załoga KORONA Szczecin wystąpiła w składzie: Anita Bodnar, Marcin Bodnar, Marcin Łuczywek. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim dniu regat panowały mocne warunki na wodzie w skali 3-5 stopni Beauforta. W sobotę w godzinach porannych żeglarze pływali 2 godziny w ciągłym deszczu. Wiatr często zmieniał swój kierunek, w efekcie czego sędziowie musieli kilka razy przestawiać boje, by były zgodne z kierunkiem wiatru. Od początku nasi Żeglarze trzymali wysoki poziom przez całe regaty, wygrali 4 z 7 rozegranych wyścigów, w pozostałych zajęli po jednym razie 2, 3 i 4 miejsce.

W sobotę zgłosiła się rekordowa liczba załóg – bo aż 19 ekip i ze względu na niedostateczną liczbę łódek – zdecydowano, że regaty zostały podzielone na dwie grupy, nasza załoga trafiła do mocniejszej grupy, gdzie mieściła się prawie cała Kadra Narodowa Niesłyszacych. W grupie śmierci żeglarze wygrali 2 z 3 rozegranych wyścigów, w ostatnim przez błędy w zwrotach przy bojach zajęli 4 miejsce. W niedzielę został rozegrany finał z 17 najlepszymi załogami z dwóch grup, Koroniarze zaprezentowali naprawdę wysoki poziom, odrabiali miejsca stracone przy startach na fordewindach, załoga świetnie ze sobą współpracowała, mimo, że to był ich debiut w klasie PUCK. Utrzymali przewagę z soboty, wygrali kolejne 2 wyścigi w niedzielę i dzięki temu stanęli na najwyższym stopniu podium.

Warto wspomnieć, że nasz sternik Marcin Bodnar oraz jedna z załogantów – Anita Bodnar zdobywając tegoroczne Mistrzostwo obronili po raz kolejny Mistrzostwo Polski, ponieważ w 2019 r. zdobyli Mistrzostwo reprezentując inny klub – ŁKSG Łódź.