O włos od zdobycia złotego medalu

W niedzielę 30 sierpnia 2020 r. podczas Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 7-os. Kobiet, które odbyły się na boisku piłkarskim nr 4 Akademii Wychowania Fizycznego przy ulicy Marymonckiej 34 w Warszawie, koroniarki walczyły z mazowszankami o pierwsze miejsce. Mecz był bardzo zacięty i zrównoważony. Ponieważ obie drużyny miały takie same dorobki punktowe i bramkowe, więc ten mecz był decydujący – można było go wygrać lub przegrać. Mecz z wielokrotnymi mistrzami Polski zakończył się remisem z wynikiem 2:2 (do przerwy 1:1), więc rzuty karne decydowały o wyłonieniu mistrza Polski. Koroniarki przegrały z Mazowszem 3:2 w rzutach karnych. Mecz był bardzo dobry i dziewczyny poczuły, że są mocne, co zawdzięczają nowej trenerce Justynie Siwek. Rzuty karne to loteria, wiec zawodniczki mogą czuć, że są mistrzyniami.

Drugi mecz niedzielny wygrały wrocławianki z łodziankami z wynikiem 4:1.

MAZOWSZE zdobyło Mistrzostwo Polski Niesłyszących, KORONA Wicemistrzostwo, ŚWIT zajął III miejsce, a ŁKSG czwarte.

To nie koniec dobrych wieści. Nasze Koroniarki nie tylko zdobyły srebro, ale uzyskały jeszcze tytuły i otrzymały trofea sportowe:

• Justyna Siwek została Najlepszą Piłkarką – MVP;
  • Emilia Althoff została Królem Strzelców (6);
  • Ewa Liścioch była w najlepszej „7” piłkarek;
  • Monika Miśków otrzymała statuetkę Najstarszego Zawodnika MPN;
  • Justyna Siwek została Najlepszą Trenerką.

Brawo dla dzielnych dziewcząt.

Miejmy nadzieję ze zdobędą złoto podczas Halowego Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Kobiet, które odbędą się w dniach 4-6 grudnia 2020 r. w Szczecinie.

Wyniki

Sobota 29 sierpnia 2020 godz. 9:30

MAZOWSZE Warszawa

8 (5)

Gole:

• 9′ – Boćkowska
  • 14′ – Suchowowska
  • 19′ – Grzałkowska
  • 21′ – Siarko V
  • 23′ – Kaczmarczyk M.
  • 42′ – Wróbel
  • 43′ – Boćkowska
  • 49′ – Boćkowska

ŁKSG Łódź

1 (0)

Gole:

• 30′ – Aumiller

Sobota 29 sierpnia 2020 godz. 11:00

KORONA Szczecin

5 (2)

Gole:

• 9′ – Siwek
  • 12′ – Althoff
  • 27′ – Kuźniak
  • 32′ – Siwek
  • 35′ – Siwek

ŚWIT Wrocław

1 (1)

Gole:

• 21′ – Kuba

Sobota 29 sierpnia 2020 godz. 15:00

6 (4)

Gole:

• 4′ – Siarko
  • 13′ – Kaczmarczyk M.
  • 20′ – Szot
  • 24′ – Kaczmarczyk M
  • 41′ – Dampc
  • 45′ – Prusinowska

0 (0)

Gole:

Sobota 29 sierpnia 2020 godz. 16:30

9 (4)

Gole:

• 12′ – Siwek
  • 18′ – Althof
  • 20′ – Kuźniak
  • 25′ – Althof
  • 29′ – Althof
  • 35′ – Althof
  • 37′ – Althof
  • 40′ – Siwek
  • 47′ – Liścioch

ŁKSG Łódź

0 (0)

Gole:

Niedziela 30 sierpnia 2020 godz. 9:30

2 (1), karne: 3

Gole:

• 17′ – Dampc
  • 27′ – Prusinowska

2 (1), karne: 2

Gole:

• 6′ – Siwek
  • 38′ – Liścioch

Niedziela 30 sierpnia 2020 godz. 11:00

4 (2)

Gole:

• 15′ – Kuba
  • 25′ – Pawłowska (karny)
  • 28′ – Zając
  • 40′ – Jacyna

ŁKSG Łódź

1 (0)

Gole:

• 36′ – Maziarz (sam.)