Drugi dzień Mistrzostwa Polski

W dniach 21-23 sierpnia 2020 r. w Szczecinie na stadionie przy ul. Tenisowej 38 odbywa się Finał Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11- osobowej Mężczyzn zorganizowany przez Polski Związek Sportu Niesłyszących i Szczeciński Klub Sportowy Głuchych KORONA. W zawodach biorą udział 4 drużyny: KORONA Szczecin, MAZOWSZE Warszawa, SPARTAN Lublin oraz ŚWIT Wrocław.

W sobotę rozegrano drugą serię meczy Finału. W pierwszym pojedynku spotkali się zawodnicy KORONA Szczecin i SPARTAN Lublin. Mecz był bardzo zacięty, wynik do przerwy to 1:1. Cały mecz wygrała drużyna Lublina wynikiem 6:2. Bramki dla Korony strzelili: Karol Ryngwelski i Mateusz Borucki. Strzelcami goli w drużynie Spartana byli: Piotr Adaszyński, Jan Paczyński (3 gole), Sebastian Guz,  Adrian Kawiak.

Drugi mecz w tym dniu to spotkanie drużyn ŚWIT Wrocław i MAZOWSZE Warszawa. Tym razem lepsi okazali się być zawodnicy z Wrocławia wygrywając z Mazowszanami 4:0 (do przerwy 1:0) Bramki strzelili: Jarosław Antoniak i Jakub Ferdynus (3 gole).

Jutro trzeci dzień Mistrzostw. Przed nami mecze ŚWIT Wrocław – SPARTAN Lublin i KORONA Szczecin – MAZOWSZE Warszawa.