Po raz trzeci z rzędu przyniosły srebro

Nasze waleczne Koroniarki zdobyły II miejsce podczas Mistrzostw Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet, które odbyły się w dniach 11-13 października 2019 roku w Łodzi.

Pierwszy mecz turnieju rozegrały zawodniczki ŁKSG Łódź z drużyną MAZOWSZE Warszawa. Wygrało MAZOWSZE z Warszawy dużą różnicą punktów wynikiem 0:14. W następnym meczu nasze Zawodniczki KORONY wygrały z drużyną ŚWIT Wrocław z wynikiem 8:6. Bramki strzeliły: 3 – Izabela Kuźniak, 2 – Karolina Jędrzejczyk oraz po jednej – Justyna Siwek, Emilia Althoff i Karolina Wojtkiewicz.

Kolejny mecz to rywalizacja ŚWITU Wrocław z ŁKSG Łódź, która zakończyła się wynikiem 7:8. Po tym meczu na boisko wyszły Koronarki podejmując walkę z silną drużyną z Warszawy – MAZOWSZEM. Mecz skończył się wygraną MAZOWSZA wynikiem 2:13. Bramki dla naszej drużyny strzeliły – Karolina Jędrzejczyk i Justyna Siwek.

W niedzielę drużyna ze Szczecina gładko wygrała z zespołem z Łodzi z wynikiem 11:0. Do bramki przeciwniczek trafiały: 4 razy – Emilia Althoff, 3 razy – Justyna Siwek oraz po dwa razy – Karolina Jędrzejczyk i Izabela Kuźniak.

Ostatni mecz – ŚWIT z Wrocławia z MAZOWSZEM z Warszawy zakończył się z wynikiem 1:11 z korzyścią dla mazowszanek.

Tak przedstawia się tabela kolejności miejsc:

MAZOWSZE Warszawa – Mistrz Polski​

KORONA Szczecin – Wicemistrz Polski​

ŁKSG​ Łódź – III miejsce​​​

ŚWIT Wrocław – IV miejsce​​

Miło nam poinformować, że oprócz zajęcia II miejsca przez naszą drużynę, wybrano naszą Zawodniczkę Justynę Siwek do najlepszej “Piątki Zawodniczek” MPN. Brawa dla Justyny Siwek!

Skład drużyn KORONA:

  1. Emilia Althoff (nr 11)
  2. Karolina Jędrzejczyk (nr 7)
  3. Izabela Kuźniak (nr 14) –  (ODRA Racibórz)
  4. Karolina Mieczkowska (nr 3)
  5. Monika Miśków (nr 13)
  6. Justyna Siwek (nr 10) – kapitan
  7. Sara Szadkowska (nr 4) – bramkarz
  8. Karolina Wojtkiewicz (nr 15) – (MIG Gliwice)

Trener: Rafał Śliwka 

Wielkie gratulacje dla naszych KORONIANEK!

Nasze srebrne dziewczyny bardzo dziękują firmie KIA Polmotor za użyczenie auta na wyjazd na Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej Kobiet! Dziękujemy KIA Polmotor! Również dziękujemy firmie KIA Polmotor za stroje dla naszych Zawodniczek. Grało się w nich bardzo przyjemnie i komfortowo!

Fotorelacja:

Skip to content