KORONA zdobywcą Pucharu Polski!

Ogromna radość szczecinian w Pucharze Polski Niesłyszących w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Lublinie w dniach 18-20 października 2019 r.  Nasi Zawodnicy w dniu dzisiejszym udowodnili swoją wysoką formę. Wynikiem 2:1 wygrali mecz półfinałowy z Lublinem i dostali się do finału! W meczu o Puchar Polski pokonali  drużynę ŁKSG Łódź  3:2. Ogromne gratulacje dla Zawodników i trenera! Brawo!

W Pucharze brało udział aż 10 drużyn: BAGRY Kraków, CZARNA HAŃCZA Suwałki, KORONA Szczecin, ŁKSG Łódź, MAZOWSZE Warszawa, MIG Gliwice, RES-GEST Rzeszów, SPARTAN Lublin (Gospodarz i zeszłoroczny Zdobywca Pucharu Polski), ŚWIT Wrocław i TON Poznań. 

W sobotę pierwszy mecz Zawodnicy KORONY rozegrali z drużyną RES-GEST i spokojnie wygrali z wynikiem 3:0, wszystkie bramki dla KORONY strzelił Karol Ryngwelski (7′, 20′ i 21′). W drugim meczu zremisowali bezbramkowo z BAGRY Kraków. Te dwa wyniki dały im pierwsze miejsce w grupie B.

W ćwierćfinale nasi piłkarze znów zagrali świetnie i z łatwością wygrali 5:1 z MAZOWSZEM Warszawa. Strzelcami bramek zostali: Karol Ryngwelski, który zdobył 3 gole (7′,  19′ i 21′) oraz Mateusz Borucki (6′) i Damian Szyszkowski (30′).

W niedzielę rano Koroniarze grali ze zdobywcami ubiegłorocznego Pucharu Polski drużyną SPARTAN Lublin i wygrali z wynikiem 2:1 Strzelcami byli Mateusz Borucki (29′) i Karol Ryngwelski (30′).Ten wynik dał im awans do finału rozgrywek

W drugim półfinale drużyna ŁKSG z Łodzi wygrała z RES-GEST z Rzeszowa z wynikiem 4:0 i to właśnie łodzianie walczyli z KORONĄ w finale. W walce o 3 miejsce wygrał SPARTAN Lublin  z RES-GEST Rzeszów z wynikiem 4:3.

W meczu finałowym Koroniarze grali ofensywnie i szybko doprowadzili do wyniku 3:1 po strzałach Karola Ryngwelskiego (dwie bramki – 6′ i 10′)  i Łukasza Radziwonia (17′). Łodzianie mimo walki i chęci zwycięstwa nie zdołali pokonać naszej drużyny. KORONA wygrała z wynikiem 3:2 i zdobyła po raz pierwszy Puchar Polski w historii naszego Klubu Sportowego.

Podczas ceremonii wręczania kapitan przyjął Puchar Polski ‘2019, a nasi piłkarze zareagowali triumfalnymi okrzykami. Nasi Zawodnicy zdobyli też nagrody indywidualne dla najlepszych.  Bartosz Kielich został nagrodę indywidualną za najlepszego bramkarza,  a Robert Sałapatek –  został najlepszym piłkarzem turnieju. Natomiast Królem Strzelców został Karol Ryngwelski (9 goli), który też dostał nagrodę dla jednych z najlepszych piątek.

Na koniec Zawodnicy zrobili wspólne zdjęcie partnerskie z piłkarzami MIG Gliwice, którzy  mocno kibicowali naszej drużynie podczas meczu półfinałowego i finału.

Wielkie gratulacje dla Zawodników i trenera!

Kolejności miejsca drużyn Pucharu Polski ‘2019:

 1. KORONA Szczecin
 2. ŁKSG Łódź
 3. SPARTAN Lublin
 4. RES-GEST Rzeszów

Skład drużyn KORONA:

 1. Mateusz Borucki (nr 14)
 2. Tomasz Jankowski (nr 4)
 3. Przemysław Hope (nr 2)
 4. Grzegorz Kalla (nr 19)
 5. Bartosz Kielich (nr 1) – bramkarz
 6. Mateusz Mientki (nr 1) – bramkarz
 7. Łukasz Radziwoń (nr 13)
 8. Karol Ryngwelski (nr 10)
 9. Robert Sałapatek (nr 7) – kapitan
 10. Damian Szyszkowski (nr 3)
 11. Rafał Śliwka (nr 9)

Kierownik:  Robert Sałapatek
Trener: Rafał Śliwka

Wyniki:

sobota
19 października 2019
Mecze fazowe
MIG
Gliwice
ŚWIT
Wrocław
1:1 (1:0)
ŁKSG
Łódź
TON
Poznań
1:1 (1:0)
MAZOWSZE
Warszawa
CZARNA HAŃCZA
Suwałki
8:2 (3:0)
RES-GEST
Rzeszów
KORONA
Szczecin
0:3 (0:1)
ŚWIT
Wrocław
ŁKSG
Łódź
1:4 (0:1)
TON
Poznań
MIG
Gliwice
2:1 (1:1)
SPARTAN
Lublin
MAZOWSZE
Warszawa
3:1 (1:1)
BAGRY
Kraków
RES-GEST
Rzeszów
1:5 (1:2)
ŚWIT
Wrocław
-TON
Poznań
1:3 (1:0)
ŁKSG
Łódź
-MIG
Gliwice
7:1 (1:1)
CZARNA HAŃCZA
Suwałki
-SPARTAN
Lublin
1:3 (0:3)
KORONA
Szczecin
-BAGRY
Kraków
0:0 (0:0)

Ćwierćfinały
ŁKSG
Łódź
-ŚWIT
Wrocław
5:1 (3:1)
SPARTAN
Lublin
-MIG
Gliwice
1:0 (1:0)
TON
Poznań
-RES-GEST
Rzeszów
2:3 (1:3)
KORONA
Szczecin
-MAZOWSZE
Warszawa
5:1 (2:0)

niedziela
20 października 2019

Półfinał
SPARTAN
Lublin
-KORONA
Szczecin
1:2 (0:0)
ŁKSG
Łódź
-RES-GEST
Rzeszów
4:0 (3:0)

Mecz o 3 miejsce
RES-GEST
Rzeszów
SPARTAN
Lublin
3:4 (2:2)

Finał
ŁKSG
Łódź
KORONA
Szczecin
2:3 (1:2)

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie PZSN [zobacz]

Fotorelacja:

Fotorelacje z sobotniej meczy znajdziecie w artykule [Dobre wieści z Lublina]

Skip to content