Rekordy życiowe naszych Zawodników podczas Mityngu w Koszalinie

W dniu 8 czerwca 2019 roku nasi Zawodnicy w składzie: Karolina Jędrzejczyk, Daniel Kowalik, Paweł Mazurkiewicz, Damian Szyszkowski oraz Rafał Śliwka (trener) uczestniczyli w Mityngu Kwalifikacyjnym klasy I „Elektryk” KL Bałtyk.

Mityng Kwalifikacyjny jest sprawdzianem dla naszych Zawodników przed Mistrzostwami Polski Niesłyszących w Lekkoatletyce, odbywającego się w dniach 21-23 czerwca 2019 w Szczecinie, którego organizatorem jest nasz klub sportowy SKSG KORONA.

Mityng odbył się na stadionie ZOS Bałtyk przy ul. Wł. Andersa 16. Organizatorem zawodów wpisanych do oficjalnego kalendarza imprez Polskiego Związku Lekkiej Atletyki jest Klub Lekkoatletyczny Bałtyk Koszalin.

Krótko o wynikach naszych Zawodników.

Bieg 100 m Kobiet

Karolina Jędrzejczyk w biegu kwalifikacyjnym uzyskała wynik: 14.41 s i zajęła II miejsce w biegu i zakwalifikowała się do finału. A w finale Karolina pobiegła wraz z olimpijką i Mistrzynią Świata w sztafecie 4×400 m Małgorzatą Holub-Kowalik. Uzyskała wynik 14.32 s i zajęła VIII miejsce.

Bieg 100 m Mężczyzn

17-letni Daniel Kowalik w biegu kwalifikacyjnym uzyskał wynik: 12.40 s, zajął I miejsce w biegu i zakwalifikował się do finału. Natomiast w finale Daniel pobiegł uzyskując wynik 12.02 s i zajął VI miejsce. Daniel uzyskał tym samym też rekord życiowy: 12.02 oraz spełniłby minimum na ME juniorów w 2020 roku.

Bieg 200 m Mężczyzn

Damian SzyszkowskiDaniel Kowalik spróbowali swych sił w biegu 200 m M. Damian zajął I miejsce w biegu 1 serii uzyskując w klasyfikacji ogólnej VI miejsce, zaś Daniel zajął II miejsce w biegu 2 serii uzyskując w klasyfikacji ogólnej VII miejsce. Oto wyniki obu zawodników: Damian Szyszkowski – 24.28 s, Daniel Kowalik – 24.79 s. Daniel pobił swój rekord życiowy i uzyskałby minimum na ME Juniorów w 2020 roku.

Bieg 400 m Mężczyzn

W biegu 400 m Damian Szyszkowski uzyskał wynik: 53.99 s i zajął V miejsce i jest to również rekord życiowy.

Pchnięcie kulą M (7.26 kg)

W pchnięciu kuli brał udział Paweł Mazurkiewicz i uzyskał następujące wyniki: 9.40, 9.24, 9.30, 9.75, 10.15 i 9.80 m. Paweł zajął I miejsce i uzyskał rekord życiowy w pchnięciu kulą.