Mamy awans do grupy finałowej

KORONA Szczecin

Nasi piłkarze zagrali świetne mecze podczas Eliminacji do Mistrzostw Polski Niesłyszących w Piłce Nożnej 11-osobowej Mężczyzn, które odbyły się na Stadionie ŁTS – Łabędy w Gliwicach w dniach 26-28 kwietnia 2019 roku.

Rano w piątek Zawodnicy wyjechali ze Szczecina pociągiem oraz samochodem do Gliwic. Po południu, gdy zameldowali się na miejscu Zawodnicy wraz z trenerem zobaczyli, że boisko jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Brawa dla organizatorów za tak super przygotowanie boiska. Gospodarze z Gliwic (MIG) zagrali pierwszy mecz eliminacji z drużyną łódzką (ŁKSG). Wygrał klub z Łodzi wynikiem 3:1. W drugim meczu Koroniarze zagrali z drużyną lubelską (SPARTAN II). To był mecz dla Koroniarzy na dobrym poziomie, w sumie strzelili 4 gole, a stracili jedynie 2 bramki. Strzelcami byli – Karol Ryngwelski, który zdobył trzy gole oraz Andrzej Maciejewski – zdobywca jednej bramki.

W sobotę rano o 9 Koroniarze rozpoczęli trzeci mecz eliminacji z drużyną gospodarską z Gliwic. Chłopcy byli w bojowym nastroju i wysoko wygrali, bo strzelili aż 7 goli. Wynik tego meczu to 7:2. Strzelcami byli Karol Ryngwelski (5 goli) oraz Robert Sałapatek i Krystian Buza po jednym golu. Gole były podyktowane dzięki asystom Roberta Sałapatka (do Karola Ryngwelskiego) i Łukasza Radziwonia (do Krystiana Buzy). Po naszym sobotnim meczu o 11 Lublinianie przegrali z Łodzią z wynikiem 1:2.

Kolejny mecz odbył się w niedzielę rano o godz. 9, gdzie Koroniarze zagrali z Łodzią. To był bardzo trudny mecz, bo łodzianie wystąpili w układzie 1-6-3-1, czyli w sile 6 obrońców! Obie drużyny oddały sporo strzałów niecelnych. Było dużo emocji i silna wola walki naszych zawodników. Pierwszy gol strzelony przez Koroniarzy nie został policzony przez sędziego, który uznał za spalony. Potem Karol Ryngwelski nie wykorzystał rzutu karnego dla naszej drużyny. Do końca pierwszej połowy był bezbramkowy remis. Druga połowa zaczęła się źle, czyli utratą bramki. Zawodnicy Korony nie poddali się mimo nerwów. Trener zdecydował o zmianie w zespole, za Krystiana Buzę wszedł Andrzej Maciejewski. I to była dobra decyzja, bo właśnie Andrzej Maciejewski strzelił gola wyrównującego przy asyście Roberta Sałapatka. Emocje były ogromne – w ostatnich minutach meczu bramkarz drużyny z Łodzi fauluje brutalnie biegnącego z piłką Karola Ryngwelskiego. Bramkarz dostaje czerwoną kartkę. Ostatni gwizdek akurat zwiastował koniec meczu. A to oznacza proszę Państwa – awans naszej drużyny Korony do grupy finałowej mistrzostw! Nastąpiła ogromna radość Zawodników! To były bardzo dobrze zagrane mecze na wyjeździe. Brawo KORONA! Brawo Zawodnicy! Brawo Trener!

Ostatni mecz eliminacji gospodarze wygrali z drużyną lubelską z wynikiem 2:1.

Wysoki poziom gry to świetne przygotowanie Zawodników i dobra techniczna taktyka trenera Rafała Śliwki.

Wcześniej nasi Zawodnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności podczas meczu sparingowego z drużyną DGS (zobacz link).

Ogromne gratulacje dla drużyny KORONA, za waleczną grę. W naszym zespole zagrali: Krzysztof Araszkiewicz, Krystian Buza, Damian Głód, Marcin Głód, Przemysław Hope, Tomasz Jankowski, Daniel Jędzura, Bartosz Kielich (bramkarz), Andrzej Maciejewski, Łukasz Radziwoń, Karol Ryngwelski, Robert Sałapatek (kapitan), Damian Szyszkowski i Łukasz Woźniak.

Na obóz kadry do Cetniewa powołani zostali Robert Sałapatek, Łukasz Radziwon, Mateusz Borucki i jako rezerwowy Karol Ryngwelski.

Wyniki:

  • MIG Gliwice – ŁKSG Łódź – 1:3
  • SPARTAN Lublin II – KORONA Szczecin – 2:4
  • KORONA Szczecin – MIG Gliwice – 7:2
  • ŁKSG Łódź – SPARTAN Lublin II – 2:1
  • KORONA Szczecin – ŁKSG Łódź – 1:1
  • MIG Gliwice – SPARTAN Lublin II – 2:1

Tabela:

miejsceklubmeczepktzw.rem.por. bramkiUwagi
IKORONA Szczecin3721012:5Awans do gr. A
IIŁKSG Łódź372106:3
IIIMIG Gliwice331025:11
IVSPARTAN Lublin II300034:7

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (fot. Tomasz Jankowski):

Skip to content